האישה אותרה ללא רוח חיים (צילום: דוברות כבאות והצלה, חדשות)
האישה אותרה ללא רוח חיים | צילום: דוברות כבאות והצלה, חדשות

אישה כבת 80 נהרגה בשרפה בקומה השנייה בבניין ברחוב מרדכי בר מוחא בנשר שנגרמה כתוצאה מתנור חימום שהונח ליד מיטתה. חובשים ופרמדיקים של מד"א קבעו את מותה של האישה שאותרה בדירה עם כוויות קשות וללא סימני חיים. 2 בני אדם נוספים פונו במצב קל לבית רמב"ם בחיפה כשהם סובלים משאיפת עשן.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

גופת האישה אותרה על ידי לוחמי האש בדירת המגורים בקומה השניה מתוך שלוש במבנה. גבר נוסף חולץ מהדירה עוד טרם הגעת כוחות הכיבוי. שלושה צוותים שפעלו בזירה כיבו את השריפה במקום וביצעו סריקה בדירה.

התנור שגרם לשרפה (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
התנור שגרם לשרפה | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

בשעה 06:34 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על השרפה. "כשהגענו למקום ראינו אש ועשן בדירה בקומה השנייה בבניין המגורים", סיפר פרמדיק מד"א עופר ויניק. "גבר כבן 80 חולץ מהדירה על ידי שכן כבן 50, שניהם היו בהכרה וסובלו משאיפת עשן, מיד הענקנו להם טיפול רפואי שכלל העשרה בחמצן והם פונו לבי"ח רמב"ם תוך כדי המשך טיפול כשמצבם יציב".

הפרמדיק הוסיף: "כוחות הכיבוי שפעלו במקום כיבו את השרפה וביצעו סריקה בדירה איתרו נפגעת מחוסרת הכרה שסבלה מכוויות קשות, נכנסו לדירה על מנת להעניק טיפול רפואי אבל היא הייתה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותה".

שני גברים נוספים פונו במצב קל (צילום: דוברות מדא, חדשות)
שני גברים נוספים פונו במצב קל | צילום: דוברות מדא, חדשות

 צוות חוקרי הדלקות ממחוז חוף הגיעו למסקנה כי הגורם לשריפה היה תנור החימום שהניחה האישה ליד מיטתה. "בכבאות והצלה לישראל שבים וקוראים לציבור הרחב להמנע משימוש בתנורי ספירלה ודומיהם שבהם מתקיימת קרינת חום ישירה, על אחת כמה וכמה ללא השגחה", נמסר. "יש להרחיק אמצעי חימום מבדים כדוגמת שמיכות וכל חומר דליק אחר. גם במקרה הזה, גלאי עשן שעלותו זניחה היה ביכולתו להתריע בזמן ולהביא לסיום אחר לגמרי של האירוע המצער".