פרופסור דן אריאלי הוא אחד הישראלים הכי מוכרים ומצליחים בעולם - כולם רוצים את עצתו, מהנשיא אובמה והנסיך וויליאם ועד קבוצות כדורסל ב-NBA. אולם מה שגרם לו לחקור את הטבע האנושי ולהגיע לכל התובנות שלו בנושא היא דווקא פציעה קשה מאוד שחווה בגיל 17 בלבד. "זה חלק גדול מחיי, וזה עזר לי להגיע לתפיסות חדשות בנוגע למה אני צריך לעשות", הוא מסביר.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

לוח הזמנים שלו עמוס: כל פעם הוא ביבשת אחרת ובמקום אחר בעולם, וכמעט בלתי אפשרי לתפוס אותו. אריאלי הוא פרופסור לכלכלה התנהגותית וספרים שכתב הפכו לרבי מכר בעולם, נמכרו במיליוני עותקים ואף תורגמו לשפות רבות. בכל יום מגיעים למחשב שלו 300 מכתבים מרחבי העולם. "קיבלתי שאלה מכדורגלן אירופאי מוכר, ששאל אותי מה הוא יכול לעשות כדי להעביר כאב שיש לו באימונים", הוא משתף. "עניתי לו שאנשים שמרגישים כאב יכולים לדעת שזה יעבור יום אחד".

בגיל 17 נפצע מזיקוק מגנזיום שהתפוצץ לידו. הוא סבל מכוויות קשות בכל הגוף ונזקק לשלוש שנות שיקום ארוכות - שנים שהשפיעו דרמטית על האדם שהוא היום. "זה חלק גדול מחיי", הוא משתף. "זה עזר לי להגיע לתפיסות חדשות בנוגע למה שאני צריך לעשות בחיים".

את העשייה שלו הוא מנסה לנתב למעשים טובים. כשגילה שהצוות ששכר לטובת העניין יקר מדי, החליט להתחיל לשלם להם מכיסו. "אני לא רק מתנדב, אלא קצת מסבסד את המהלכים האלה", מסביר הפרופסור. "אני מוציא כסף מכיסי, כי אני רוצה לעזור לאזרחים ולא למשרד האוצר".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו