אוטובוס השבת יוצא לדרך: קו האוטובוס שמפעילה עיריית טבריה בשיתוף ארגון "נוע תנוע" החל לפעול היום (שבת) לראשונה בעיר הצפונית. לנסיעת הבכורה הצטרף ראש העיר, רון קובי, שקידם את היוזמה. האוטובוס יפעל שלוש פעמים ביום, ויחבר בין השכונות בעיר לטיילת שלה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

פעילות הקו נפתחה חרף התנגדותם העזה של גורמים דתיים בעיר. הגורמים מוחים על חילול השבת בחסות העירייה, וכן שבירת הסטטוס קוו בעיר. יש לציין כי הנסיעה באוטובוס נעשית ללא תשלום, וכי לוח הזמנים של הקו מפורסם לפני כניסת השבת.

לנסיעה הצטרפו גם ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) ומועמדים נוספים לכנסת מטעם המפלגה, כמו גם פעילים ב"צעירי ישראל ביתנו", והביעו תמיכה ביוזמה. "טבריה החזירה לעצמה היום מה שנלקח ממנה לפני שנים - את היכולת לבחור", אמר פורר באירוע. "אני מברך את ראש עיריית טבריה על המהלך ומקווה שזוהי רק תחילתה של דרך חדשה שבה יכבדו איש את רצונו של רעהו, וכפי שתושבי השכונות החרדיות יזכו לשמור את השבת כדרכם, יוכלו שאר תושבי טבריה והתיירים להגיע בתחבורה ציבורית לטיילת שוקקת החיים".

התנגדות עזה מצד גורמים דתיים (צילום: החדשות)
התנגדות עזה מצד גורמים דתיים | צילום: החדשות

קובי הודיע על היוזמה בתחילת החודש, אז הסביר: "במהלך החודש האחרון קיבלנו תלונות רבות מקרב המבקרים בסופי השבוע על היעדר מקורות תחבורה ציבורית בשבת. מדובר במהפכה של ממש". עוד הסביר כי הקו נועד לסייע "לאותם תושבים שידם אינה משגת" לרכוש רכב פרטי, וכן יסייע בפתרון מצוקת החנייה הנגרמת מכמות המטיילים בעיר בסופי שבוע.

מארגון "נוע תנוע" נמסר כי קו זה מצטרף לקווים שכבר פועלים בשבתות בערים אחרות ברחבי הארץ. "אנו קוראים לכל ראשי הערים להצטרף לרון קובי", אמר יו"ר ומייסד "נוע תנוע" רועי שוורץ תיכון. "כל עוד הממשלה לא תאפשר הפעלה של תחבורה ציבורית בשבת בישראל, אנו נמצא את הדרך לעשות זאת בעצמנו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו