רכבת ישראל (צילום: פלאש 90, חדשות)
חשש משיבושים | צילום: פלאש 90, חדשות

נוסעים הלילה ומחר ברכבת? קיים חשש לשיבושים: לפחות 15 נהגים מהצפון הודיעו אמש (שלישי) על מחלה, ככל הנראה בעקבות סכסוך בין הוועד להנהלה. ברכבת ישראל החלו לערוך "שינויים מהותיים", לדבריהם, בסידור הנהגים, על מנת למצוא פתרון למחסור. בהנהלת הרכבת מתאמצים למלא את החוסר ולמנוע פגיעה בנוסעים. מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "נכון לעכשיו אין שיבושים בתנועת הרכבות".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"עקב ריבוי מחלות בקרב נהגים צפון ודרום מתבצעים שינויים מהותיים בסידורי הנהגים", נכתב בהודעה שנשלחה לנהגים. "המוקד מנסה לאתר חלופות לנהגים, כעת אין חלופה לנהג רכבת 3".

ברקע הסכסוך מכתב שנשלח אתמול מגיל יצחק, יו"ר ועד צפון, לסמנכ"ל נוסעים ברכבת בועז הירש ולבכירים נוספים. יו"ר הוועד מתח ביקורת חריפה על סידורי העבודה החדשים ברכבת ("הלינק"), שלטענתו פורסמו ללא הבנות מוקדמות. "הלינק החדש עיבה את סידורי העבודה ב-30% כל סידור וקיצץ ב-22 סידורים את הלינק הקודם לצפון ולדרום ב-14 סידורים - ביחד עיבוי של כ-200 סידורים".

לטענתו, הסידור החדש שפורסם בחודש ינואר לא נובע מצורך תפעולי אלא מ"המחלוקת הקיימת בקרב ועד נהגי דרום לצפון בחוסר האיזון ברכבות המהירות". יצחק ציין כי נציגות העבודים בדרום התלוננה על חלוקה לא שוויונית של הרכבות המהירות, וכתוצאה מכך "הלינק החדש שינה סגרי בראשית בצורה חד צדדית וכוחנית". עוד טען יו"ר ועד צפון כי הסידור החדש מתעלם מהוותק של הנהגים, ממגבלות רפואיות ומחופשות מחלה: "רמת הקושי של הלינק החדש הינה בלתי נסבלת, לינק חדש זה יפגע קשות בעובדים וכתוצאה מכך בדיוק הרכבות ובפרט בבטיחות העובדים והנוסעים". לדבריו, הפתרון שהציעה הרכבת כלל רק ריענונים או הדרכות נוספות לנהגים: "הפתרון הזה הוא לעג לרש, ישנה פגיעה בשכר לאותם נהגים שלא ינהגו". יו"ר ועד צפון קרא לדירקטוריון לבדוק אם מטרת השינוי הייתה לגרום לכאוס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו