"לא ידעתי איך להגיב": ג'וי הכלבה אומצה כשהייתה גורה בת 4 חודשים ולפני חצי שנה נעלמו לפתע עקבותיה. דיאנה, מי שאימצה אותה, לא הפסיקה לחפש - עד שביום שבת האחרון קיבלה את הבשורה: ג'וי נמצאה קשורה בגינה עם פתק שהוצמד על צווארה עם שמה וגילה. התושבים שמצאו אותה בגינה הזעיקו מתנדב מעמותת הסורקים שסרק את השבב התת-עורי בגופה של הכלבה וכך אחרי שישה חודשים של געגועים הכלבה הוחזרה לבעליה. כך נראה האיחוד המרגש שלא הותיר ספק לאן ג'וי שייכת באמת.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

ג'וי כאמור אומצה לפני עשרה חודשים על ידי דיאנה. שלושה חודשים לאחר מכן אימה החליטה להחזיר את הכלבה לאנשים שמהם היא אומצה מבלי ליידע את בתה. אלא שאותה משפחה מסרה שוב את הכלבה, הפעם למאמצים אחרים שהחליטו לנטוש אותה. "הייתי ממש עצובה. קיוויתי שיום אחד היא תגיע לווטרינר שיסרוק לה את השבב וככה יחזירו אותה אליי, זה באמת מה שקרה", שחזרה דיאנה.

המשפחה השנייה שאימצה את ג'וי כנראה לא הייתה מעוניינת בה יותר, ובמקום למסור אותה למשפחה אחרת או לעמותה שמטפלת בבעלי חיים הם קשרו אותה בגינת כלבים עם פתק בתקווה שמישהו יתייחס אליה. תושבים ששמו לב לכלבה הנטושה יצרו קשר עם עמותת הסורקים, קבוצה מיוחדת שבמסגרתה פועלים מתנדבים בכל רחבי הארץ שבודקים שבבים של כלבים אבודים ומשוטטים.

המתנדב של העמותה הגיע לגינה הגיע עם סורק שביים וכך הצליח גם לאתר את המשפחה הראשונה. כך אחרי חצי שנה שבה דיאנה כמעט איבדה תקווה - התרחש האיחוד מרגש. קבוצת הסורקים, שהוקמה על ידי נועם אלון, תושב ראשון לציון, מונה כיום עשרות אלפי אנשים - כולם עובדים בהתנדבות. הם מעלים פוסטים ברשתות החברתיות על כלבים משוטטים ומבקשים שהמתנדב הקרוב ביותר יגיע לסרוק את הכלב ובכך להחזירו לבעליו המקוריים. לאלון, מקים הקבוצה, יש מסר להעביר לבעלים שחיות המחמד שלהם חשובות להם מכול: התקינו שבב או דיסקית שיקלו במלאכת האיתור.

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il