אתמול (שני) בוצעה עבודת תחזוקת חשמל מורכבת באזור הר מירון על ידי מסוק מסוג "דיפנדר", שמופעל בשירותה של חברת החשמל. לקראת סיום העבודות התרחשה תאונה לא צפוייה - במהלכה הסתבך רוטור זנב המסוק באחד מעמודי החשמל, והמסוק התרסק לקרקע. מתן יעקב, חזאי החדשות, התלווה שעתיים לפני התאונה לטייס כדי לתעד את העבודות. כך זה נראה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הטייס, קצין בכיר בחיל האוויר, שבין היתר השתתף במבצע החילוץ של הטייס שמטוסו הופל מעל לבנון ב-16 באוקטובר 1986, יחד עם הנווט רון ארד. הוא איש מיומן שצבר ניסיון רב במשימה המורכבת הזו. הוא היה לבדו ונפצע באורח קל בלבד לאחר שהמסוק התרסק מגובה נמוך יחסית. הוא אושפז עם פציעות קלות בבית החולים רמב"ם בחיפה. שעתיים לפני שהתרסק המסוק, הצטרף החזאי שלנו לאחת הטיסות שלו כדי לתעד את המבצע המורכב שכלל בין היתר טיפוס באמצעות רתמות על עמודי החשמל, העברת עמודי חשמל חדשים וחומרים נוספים על ידי מתלה מטען מוסק.

מתלה מטען מוסק הוא תמרון טיסה לא פשוט, בטווח אך בקצה מגבלות הטיסה. בתמונות ניתן לראות את מורכבות עבודה זו בשטח עם גישה מוגבלת וגם תמונות מהטיסה עצמה. העבודות התבצעו תוך הקפדה על נהלי הבטיחות. בשלב זה קשה לומר מה הוביל לסיבוך המסוק ולהתרסקות המצערת, והמקרה נמצא בחקירה.

מחברת החשמל נמסר: "חברת החשמל ביצעה במהלך היום עבודה מורכבת לפירוק והקמה של עמודי קו מתח גבוה בשמורת הר מירון.
לקראת סיום העבודה התרחשה תאונה מצערת של המסוק אשר סייע בעבודה בשטח. חברת החשמל תקבל את המידע מהחוקרים אשר נמצאים באתר. חברת החשמל נמצאת בקשר עם הטייס ומאחלת לו החלמה מהירה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו