אליעזר ברלנד, הרב שהורשע בעבר בעבירות מין וישב בכלא חוזר לכותרות - ושוב בהקשרים שליליים. בחודשים האחרונים הוא מגיע לבתי חולים ברחבי הארץ ומבטיח למשפחות שיקיריהן מתו מוות מוחי "להחזיר אותם מהמתים" - תמורת תשלום של עשרות אלפי שקלים. חלק ראשון של התחקיר המיוחד על הרב ישודר הערב במהדורה המרכזית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בשבועות האחרונים נאספו בחברת החדשות עשרות עדויות, הקלטות וצילומים שמתעדים את פעולותיהם של הרב ופמלייתו בבתי חולים נוספים בישראל.

הרב ברלנד מבצע את הטיפול המיוחד באמצעות מה שהוא מכנה: "ברכה שמחייה מתים". הוא מגיע אל בתי החולים בשעת לילה מאוחרת כשהוא נוסע בשיירת רכבים מפוארת, מתהלך במסדרונות כשהוא מוקף בעשרות תלמידים וניגש אל משפחות של חולים, שהוא מזהה כלקוחות פוטנציאליים.

המשטרה טרם פתחה בחקירה (צילום: Yonatan Sindel/ Flash90, חדשות)
חוזר לכותרות. הרב אליעזר ברלנד | צילום: Yonatan Sindel/ Flash90, חדשות

אדם שאחיו מאושפז עם מוות מוחי סיפר במסגרת התחקיר כי הרב ניגש לחדרו והציע: "רוצים שהוא יקום? תנו לי 20 אלף שקל ועוד שעתיים הבן אדם הזה קם על הרגליים". עדה נוספת תיארה את תחושותיה הקשות בעקבות המפגש עם הרב: "עובדים עליך בפנים ומנצלים את החולשה ואת הכאב שלך".

בשנת 2016 הואשם הרב בביצוע מעשים מגונים והטרדה מינית של ארבע נשים, כולל בקטינה, ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר במסגרת הסדר טיעון. הוא שוחרר אחרי שריצה 12 חודשי מאסר לאחר שוועדת השחרורים אישרה את בקשתו לקצר את העונש בשל מצבו הבריאותי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו