איך יפסקו השופטים?
אילוסטרציה | צילום: ariadna de raadt, Shutterstock

בינואר 2017 נהרג בתאונת דרכים בן זוגה המוסלמי של א', רווקה יהודיה ואם ל-3 ילדים קטנים. לפני כחודש היא תבעה מביטוח לאומי קצבת שארים אך בקשתה סורבה, בנימוק שבשעת הפטירה היא לא הייתה אשתו וגם לא ידועה שלו בציבור.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

א' הייתה רשומה כרווקה וכאם חד-הורית במשרד הפנים והיא חיה עם בן זוגה המנוח במשך 5 שנים, עד למותו הטרגי בתאונת הדרכים באותו יום שבו בנם הקטן חגג שנתיים. אבל א' לא ויתרה, ובעקבות תביעה שהגישה האם וילדיה לבית משפט השלום לענייני משפחה בראשון לציון נגד היועץ המשפטי לממשלה, היא דרשה בכל זאת לרשום את הילדים בתעודת הזהות תחת אביהם וכך להיות זכאית לקבל את הקצבה.

בעקבות התביעה שהגישה א', קבע היועץ המשפטי לממשלה כי יש לבצע בדיקת רקמות כדי להוכיח אבהות. אלא שמשום שהאב נהרג, נקבע כי הבדיקה תבוצע מול אחיו ואחיותיו של המנוח שלא הביעו התנגדות לביצוע הבדיקה.

עו
עו"ד דניאל שבח | צילום: קרן אל, חדשות

ואכן, בשבוע שעבר התקבלו תוצאות בדיקת האבהות שבוצעה בבית חולים שיבא בתל השומר - שקבעה חד משמעית: המנוח הוא אבי הילדים. בפסק דין שהתקבל בבית משפט השלום לענייני משפחה בראשון לציון קבע השופט כי הילדים שנבדקו הם אכן ילדיו של האב המוסלמי.

עו"ד דניאל שבח ממשרד שושי את שבח שמייצג את האלמנה, "עם קבלת בדיקת הרקמות, הביטוח הלאומי יצטרך לשנות החלטתו ולהעניק לאם קצבת שארים. בימים אלה אנו מכינים תביעה נגד קרנית- קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, במטרה לקבל את הפיצויים המגיעים לאם ולילדים".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו