הצבועה שמשגעת את מודיעין: חיילים מקעקעים את דמותה על גופם, נשים הולכות עם חולצות שלה ויש לה גם דף פייסבוק - כ"כ הרבה אנשים רוצים לפגוש אותה ולהצטלם איתה - אבל לא מעט גם רוצים ללכוד אותה. רותי היא צבועה בת שנתיים שמתגוררת בעיר - ולמרות ניסיונות רשות הטבע והגנים ללכוד אותה, היא לא מוכנה לעזוב.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

"אני קורא לה רעות, זה השם שנתתי לה. מצאנו אותה ברעות", סיפר יאיר פרידברג - פקח מרשות הטבע והגנים. לפני שנה בדיוק יאיר וחבריו לכדו אותה והצמידו לה קולר עם משדר, ושחררו אותה כמה קילומטרים מחוץ למודיעין. רותי חזרה כבר באותו לילה הביתה - למודיעין.

הצבוע ידוע בנטייתו להידרס על הכביש, אבל לא רותי. אנשים מספרים שהיא כל כך עירונית עד כדי כך שהיא עוברת במעבר חצייה ולא נדרסת. ד"ר יריב מליחי, אקולוג מרשות הטבע והגנים, מספר כי רותי כנראה נולדה באזור - וזה מה שהכירה כל חייה. היא אוכלת מהפחים ומהפגרים שיש באזור.

למרות שעד היום בכל המפגשים עם רותי ברחוב, היא הייתה פחות מאיימת מחתול בית, יש לא מעט הורים מודאגים במודיעין. "אנשים אומרים שהיא לא אוכלת בשר חי, אבל כבזמן אמת וחלילה יקרה משהו -אני חושב שהסיפור יהיה אחרת", סיפר אחד התושבים המודאגים.

פילגה את מודיעין (צילום: אריאל כהן‎, חדשות)
פילגה את מודיעין | צילום: אריאל כהן‎, חדשות

רותי "פילגה" את העיר, ומול אותם ושבים מודאגים שרק מחכים ללכידתה, קיימים תושבים שדווקא רוצים שרותי תישאר ועצומת "שומרים את רותי בבית" קוראת לאנשים להניח לה. "היא כל כך מדהימה, חבל שאנשים במודיעין רואים אותה כדבר רע", אמר אחד מתושבי מודיעין.

כחצי שנה אחרי שנלכדה והורחקה מהעיר בפעם הראשונה, הפקחים תפסו אותה שוב. הפעם הרחיקו אותה יותר מכ-20 ק"מ ממודיען. אבל למרות זאת - אחרי שבועיים רותי חזרה. לתושבים המפוחדים של מודיעין נמאס. הם עתרו נגד רשות הטבע והגנים כדי שתלכוד מיידית את הצבועה. נציגי רשות הטבע ניסו להסביר בדיון שלא יהיה קל ללכוד אותה - אחרי ניסיותוניהם הרבים שלא צלחו, אבל השופט לא התרשם. "אם אני הייתי גר במודיעין לא הייתי רוצה להיתקל בה ", אמר השופט שהוציא צו המורה ללכוד אותה תוך חודש.

התוכנית הייתה להציב מלכדות עם פגרים ולעשות מארבים - אך הצבועה שוב "צחקה" על כולם. הרשות ביקשה עוד חודש ארכה מבית המשפט ושלפה את נשק יום הדין: רואבן הפנר, לוכד מקצועי שנשלח כדי ללכוד אותה. למרות ששיתף פעולה ראובן טוען שהרסו לבעלי החיים את כל איזור המחייה שלהם. "את הצבועה הזאת המליטו פה, אין לה מקום אחר", אמר.

בתום מארב וניסיון לירות על רותי חיצי הרדמה, היא הגיחה מאחורי גבם. ברשות הטבע והגנים החליטו להעלות מסוק לאוויר, אך רותי רצה מהר והמרדף הסתיים - בניצחון מוחץ לרותי שניצחה את המערכת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו