התאונה הקטלנית בכביש 443: הבוקר (ראשון) נהרגו שני בני אדם בתאונה קשה בין אוטובוס של חברת "קווים", ממודיעין עילית לירושלים, לבין רכב פרטי. בחברת האוטובוסים הביעו צער על התאונה ואיחלו החלמה ל-41 הפצועים בהתנגשות. בתוך כך, חקירת המשטרה נמשכת - וכעת מתברר מה גרם לתאונה. בין הנפגעים, שפונו במצב קל לבית החולים שערי צדק, משפחה שלמה - אימא, אבא וארבע בנות בגילאים 7, 5, 3 ו-11 חודשים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

קובי גולדשטיין, חובש מד"א שטיפל במשפחה, סיפר: "הגעתי למקום עם האופנוע והבחנתי בהמולה הגדולה. ראיתי אישה בשנות ה-30 עם פציעה בפנים מחזיקה תינוקת ו-3 ילדות קטנות, לקחתי ממנה את התינוקת שנחבלה בראשה והרגעתי אותן, הכנסתי אותן לאחד האמבולנסים שלנו תוך שאני מעניק להן עזרה ראשונה". 

כאן אירעה התאונה
כאן אירעה התאונה | צילום: אתר מפה, חדשות

חברת האוטובוסים: "מבצעים תחקור ראשוני של האירוע"

דוד ירושלמי, חובש רפואת חירום במד"א, הוסיף: "הביאו אליי לאמבולנס גבר ואישה בשנות ה-30 עם 4 בנותיהן בגילאי 5 עד שנה, הן סבלו מחבלות בפנים ובגוף והיו בהכרה מלאה. תוך טיפול רפואי פינינו את בני המשפחה לבית החולים שערי צדק כשמצבם מוגדר קל".

מחברת קווים נמסר: "לצערנו, הבוקר בשעה 09:15, קו 304 של חברת קווים שנוסע ממודיעין עילית לירושלים דרך כביש 443 היה מעורב בתאונת דרכים קשה סמוך לבית חורון.
נציגי החברה פועלים בשיתוף פעולה מלא עם כוחות ההצלה, המשטרה ומד"א.  החברה מבצעת תחקור ראשוני של האירוע וממצאיו יועברו לגורמים המוסמכים. חברת קווים משתתפת בצער משפחות ההרוגים ומאחלת החלמה מהירה לפצועים".

התהפכות אוטובוס בכביש 443
זירת התאונה, הבוקר | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

האוטובוס, שהיה עמוס בנוסעים, התהפך לאחר שהתנגש ברכב בכביש 443. צוותי מד"א קבעו את מותם של שניים מהנוסעים והעניקו טיפול ל-41 פצועים: 2 קשה, 5 בינוני ו-34 קל.

שני כלי הרכב התחככו
שני כלי הרכב התחככו | צילום: החדשות

במשטרה ציינו כי הרכב שנפגע מהאוטובוס עצר לצורך טיפול בתאונה אחרת: "מחקירה ראשונית של בוחני התנועה עולה בשלב זה כי בנתיב הנסיעה המקביל מכיוון בית חורון למודיעין אירעה תאונת דרכים קלה בין שני כלי רכב. רכב פרטי מסוג טרנזיט שהגיע ממול מכיוון מודיעין לבית חורון והבחין בתאונה עצר בשטח ההפרדה מצד שמאל לכביש בכוונה להעניק סיוע, נהג האוטובוס שהגיע אחריו פגע ברכב הטרנזיט, התהפך על צידו, גלש לתעלה ופגע במעקה הבטיחות".

עוד נמסר כי כוחות המשטרה ממשיכים לעסוק באיתור ובסריקות אחר לכודים, אם כי במד"א ציינו כי כל הנפגעים כבר פונו. "חקירת נסיבות התאונה ממשיכה על ידי בוחני התנועה", הבהירו במשטרה.

התהפכות אוטובוס בכביש 443
כוחות רבים הוזעקו לזירה | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

"טיפלתי בתאונה קלה - ולפתע שמעתי רעש חזק"

על פי נתוני עמותת אור ירוק בשנת 2018 נהרגו 33 בני אדם בתאונות דרכים במעורבות אוטובוסים, נתון דומה למספר ההרוגים בתאונות אוטובוסים בשנת 2017. בעמותה אומרים כי אוטובוסים מעורבים בתאונות דרכים בשיעור גבוה יותר מאשר חלקם במצבת כלי הרכב ומציגים נתונים שלפיהם ב-2017 אוטובוסים היו כלי הרכב עם המעורבות הגבוה ביותר בתאונות דרכים חמורות בהשוואה לכל כלי הרכב בישראל.

סנ"צ נאגי סלימאן, קצין את"ן מחוז ש"י, אמר: "סמוך לשעה עשר בבוקר התקבל דיווח על התאונה בכביש 433, כוחות מד"א וכיבוי אש הגיעו. מדובר באוטובוס של חברת קווים שנסע ממכבים לירושלים - מסיבה שעדיין בבדיקה הוא פגע ברכב שהיה בנתיב נסיעתו, התהפך".

חילוץ לכודים מתוך האוטובוס
פעולות חילוץ מתקדמות בזירה | צילום: החדשות

התאונה אירעה ממש מתחת לבסיס ההדרכה של מג"ב: חניכי קורס מ"כים יחד עם צוותי רפואה מהבסיס הגיעו ראשונים לזירה והחלו לטפל בפצועים. למקום הוזעקו כוחות גדולים של משטרה, כיבוי אש וצוותים של מד"א שנעזרו במסוקים לפינוי הפצועים לבתי חולים באזור: 1 קשה לעין כרם, 14 פצועים לשערי צדק, 11 לאסף הרופא, 6 להר הצופים ו-1 לאיכילוב.

זירת התהפכות האוטובוס
הכביש נחסם חלקית לתנועה | צילום: החדשות

"הייתה תאונה בנתיב הנגדי לכיוון מודיעין עילית, ורכב נתקע בחומת הבטון שמפרידה בין 2 הנתיבים", שחזר אבי, עד ראייה שנכח במקום. "רכב עצר בצד והאוטובוס היה מאחוריו. הרכב עצר בפתאומיות ואז האוטובוס בלם במהירות, התנגש בו והתהפך".

התהפכות אוטובוס בכביש 443
הגורם לתאונה טרם התברר | צילום: החדשות

אוריאל גולדברג, חובש בכיר במד"א שסייע לחלץ פצועים מהאוטובוס, סיפר: "טיפלתי בתאונה קלה בכביש 443 לכיוון מחסום מכבים כשלפתע שמעתי רעש חזק מאוד מהנתיב הנגדי וראיתי את האוטובוס מתהפך על צידו. מיד דיווחתי למוקד 101 של מד"א על התאונה ובסיוע אזרחים וחיילים שהיו במקום התחלנו לחלץ את עשרות הנוסעים שהיו באוטובוס, יחד עם צוותי מד"א נוספים שהגיעו במהירות למקום ביצענו הערכה רפואית לפצועים, 2 מהנוסעים היו מחוסרי הכרה והשאר התהלכו".

"זירה קשה מאוד" | צילום: החדשות

פאדי דקידק, פראמדיק מד"א שהגיע בניידת טיפול נמרץ הראשונה לזירת התאונה, סיפר: "המראה היה מזעזע, ראינו אוטובוס הפוך על צידו על מעקה הבטיחות בצד הכביש. הייתה המולה גדולה, חלק מנוסעי האוטובוס יצאו עצמאית וחלקם בעזרת פראמדיקים שלנו וחיילים שנקלעו למקום. כוחות הכיבוי שהגיעו מהר למקום סייעו לנו לחלץ את שאר הנפגעים כששתי נשים, אחת בשנות ה-50 והשנייה כבת 30 נלכדו בחלקו האמצעי של האוטובוס".

התהפכות האוטובוס
צילום: דוברות כב"ה מחוז יו"ש, חדשות
מתוך התאונה
צילום: דוברות כב"ה מחוז יו"ש, חדשות

הפרמדיק סיפר כי החילוץ היה מורכב וממושך: "נכנסנו לאוטובוס וביצענו בפצועות בדיקות רפואיות. הן היו ללא סימני חיים, המשכנו לבצע סריקה באוטובוס ומלבד אותן 2 נשים כולם חולצו ויצאו החוצה, בין הפצועים הייתה תינוקת כבת שנה, היא הייתה בהכרה מלאה וסבלה מחבלה בראשה, תוך טיפול רפואי פינינו אותה לבית החולים כשמצבה קל".

זירת התאונה
צילום: דוברות כב"ה מחוז יו"ש, חדשות

בהכנת הידיעה השתתפו: יאיר שרקי, משה נוסבאום, ניר דבורי, ירון אברהם ויואב אבן

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו