המייצג מול המחוזי (צילום: ארגון לוט"ם, חדשות)
המיצג מול המחוזי | צילום: ארגון לוט"ם, חדשות

"מערכת המשפט לא יודעת להתמודד עם פשע שאין בו זירה" - כך מאשימות חברות ארגון לוט"ם (לוחמה בטרור מגדרי), שהציבו היום (שישי) מחוץ לבית המשפט המחוזי בתל אביב מיצג מחאה נגד אלימות נשים: תיקים נשיים ושביל דפים שעליו נכתבו נתונים על אלימות ועבירות מין כנגד נשים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

על פי הנתונים שנכתבו בכניסה לבית המשפט, 84% מתיקי עבירות המין נסגרים מבלי שמוגש בהם כתב אישום. "84% הם 4,000 נשים וגברים שקמו והתעמתו עם הטראומה ועם התוקף, ויום אחד קיבלו טלפון מהפרקליטות: 'התיק נסגר. סיבת הסגירה לרוב היא היעדר ראיות'", מסבירות הפעילות.

מחאה נגד אלימות כלפי נשים בעבר (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
מחאה נגד אלימות כלפי נשים בעבר | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

"מערכת המשפט לא יודעת להתמודד עם פשע שאין בו זירה, טביעות אצבע או מצלמות אבטחה", האשימו. "אונס לרוב מתרחש בין קירות הבית, ולא בסמטה חשוכה, ומטבעו לרוב אין בו ראיות -  למרות שמי שיטרח להקשיב יבין שאנחנו הזירה, אנחנו הראיות". בארגון לוט"ם תקפו וטענו ש-4,000 תיקים שנסגרים כל שנה הם "סימן לפשיטת הרגל המוסרית והערכית של מערכת המשפט".

"אנחנו הפסקנו לשתוק. אנחנו אחת מתוך שלוש, ואחד מתוך שישה - ואנחנו דורשות ודורשים שמערכת החוק תתעורר ותלמד להתמודד עם המגפה המונחת על פתח דלתה", קראו בארגון. "אנחנו דורשות להפסיק להיות אלו שמשלמות את המחיר על הפשע שבוצע בנו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו