בבניין העירייה בקריית גת יושב כבר 16 שנים ברציפות אבירם דהרי, טיפוס יוצא דופן גם לדעתו. לראש העיר יש לא מעט אתגרים, עיר שממוקמת באשכול 4 במדד החברתי כלכלי - כמעט 10% אבטלה, גרעון מצטבר והלוואות בסך 250 מיליון שקלים - אבל דהרי לא מודאג. הוא מעולם לא עבד במשטרה או בפרקליטות ולמרות זאת בעיר יש המכנים אותו "התובע".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"כל הזמן חושבים עליי שאני הזוי כי אני לא סטנדרטי, אין לי נימוסים", מודה דהרי. בשלוש השנים האחרונות דהרי פתח 25 הליכים משפטיים שונים כנגד פעילים חברתיים, חברי מועצה ועיתונאים.

ד"ר דרור לדרמן גדל בקריית גת ועם השנים הפך לאיש אקדמיה, עבד בהייטק ושימש גם כפעיל חברתי ומאוד ביקורתי כלפי העירייה וכלפי דהרי עצמו: "התלונות היו ממקום של אכפתיות כלפי העיר, היא לא מתפתחת". לדרמן פנה למבקר העירייה, מבקר המדינה וגם למשטרה ולבסוף כתבה על המאבק שלו פורסמה באחד מאתרי החדשות.

יומיים לאחר הפרסום קיבלו הוריו חיוב ארנונה על פעילות עסקית בביתם. הסכום היה צנוע - כ-150 אלף שקלים. "אמרנו להם שמעולם לא הייתה פה פעילות עסקית, הם לא באו". בהמשך גם לדרמן ואשתו קיבלו חיוב ארנונה בטענה דומה, הסכום - 11 אלף שקלים - אבל זו הייתה הצרה הקטנה שלהם.

ד"ר לדרמן למד וסיים את הפוסט-דוקטורט באוניברסיטת פיטסבורג בארה"ב, ובהמשך זכה מקרן בינלאומית למענק מחקר בסך שני מיליון שקלים כדי להתעמק בתחום סרטן השד. לדרמן עדיין לא הספיק לקבל את כל התמיכה ולחקור כשבאותו החודש נחתו חמישה מכתבים בתיבות הדואר של בכירי אוניברסיטת פיטסבורג. הכותב אבירם דהרי, הלוגו של עיריית קריית גת ובמכתב דרישה לחקור שלל טענות שונות ומשונות כנגד לדרמן ורמז ברור כי זה משתמש בכסף שנועד למחקר עבור פעילות פחות מחקרית ויותר פוליטית בקרית גת. בסיום דהרי מקצה לאוניברסיטה עשרה ימים להגיב, מאיים בנקיטת הליכים.

דהרי דאג לעדכן גם את התובעת המחוזית בפנסילבניה, את קרן המחקרים, תבע את אינטל ועוד מקומות עבודה של לדרמן ובין השניים התנהלו תביעות אזרחיות, קובלנות פליליות, תלונות שונות וכינויים מעולם החי. התוצאות המשפטיות: תביעותיו של דהרי נדחו והוטלו עליו הוצאות, הארנונה המנופחת בוטלה, לדרמן זכה השבוע בתביעתו, בסה"כ ישלמו דהרי וחברת הביטוח של העירייה: 481 אלף שקלים. 

לאחרונה פורסמה כתבה לא מחמיאה שסיכמה קדנציה של דהרי עם נתונים קשים על מצב העיר ועל אחוזי הזכאות לבגרות. דהרי טען שהנתונים שגויים ומיהר לכתוב בעצמו ולהגיש שלוש תביעות שונות אודות אותה כתבה, כל תביעה 33 אלפי שקלים. התוצאות המשפטיות: שלוש תביעותיו של דהרי נדחו, הערעורים למחוזי וגם הבקשות לביהמ"ש עליון נדחו, על דהרי הוטלו הוצאות אישיות בסך 30 אלף שקלים.

עו"ד יקיר שינדלר, חבר האופוזיציה, התמודד מול דהרי בבחירות והפסיד אבל הקרב בינם לא הסתיים. הם נפגשים לעיתים תכופות בבתי המשפט במסגרת תביעות לשון הרע שהגיש דהרי, קובלנות פליליות וגם בתלונות ללשכת עורכי הדין שמקורן לעיתים בוויכוח קודם, במועצת העיר. תוצאות משפטיות: הקובלנות שהגיש דהרי נגד יקיר ואחיו לא התקבלו, התביעות האזרחיות נדחו או הסתיימו בפשרה, ביהמ"ש הטיל על דהרי הוצאות בסך 4500 שקלים.

אחרי 25 הפסדים משפטיים, דהרי הוריד הילוך לאחרונה. אולי החליט לחסוך מזמנו ואולי הבין את המסר שמערכת המשפט העבירה לו. התשת מתנגדים פוליטיים, מלחמה בביקורת לגיטימית ובזבוז זמן שיפוטי רק יפגעו בתדמית העיר וגם בחשבון הבנק שלו. 

ראש עיריית קריית גת הסביר בתגובה: "לא פגעתי בפרנסתו של לדרמן, פסק הדין שגוי ובכוונתי לערער, במידת הצורך חברת הביטוח תשלם את הסכום שנפסק ולא העירייה. דרישות הארנונה נשלחו למספר תושבים שכתובתם הופיעה גם ככתובת של עסק ולבסוף העירייה ויתרה על הכספים במסגרת פשרה. התביעות נגד שינדלר לא נועדו להרתיע אותו בתפקידו כחבר מועצה, אלא למנוע טענות שגויות, כמו הטענה שלפיה אני נוסע בג'יפ על חשבון העירייה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו