מורים שחטו ארנבות לעיני הילדים
צילום: חדשות

המשטרה חוקרת אירוע שבו מורים שחטו ארנבות חיות לעיני תלמידים בבית ספר בירושלים. בין החשודים גם מנהלת בית הספר. בתנו לחיות לחיות תקפו את האירוע החמור: "מעשה אלימות אכזרי".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

האירוע התרחש לפני כחודש, אז החליטו שני מורים מבית ספר יסודי לבנים בצור באהר בירושלים להביא שלוש ארנבות חיות לשיעור מדעים מול כיתות ד עד ו. הילדים סיפרו כי רגע לאחר ששיחקו עם הארנבות, המורים הרדימו אותן ולאחר מכן שחטו אותן לעיני הילדים עם סכינים יפניות קטנות. הילדים המזועזעים שהיו בהלם לא ידעו איך להגיב כשהמורים אף הגדילו לעשות ומיסמרו את רגליהן לשולחן בפטישים וביצעו בהן נתיחה לבחינת האיברים הפנימיים.

המורה האחראי, כך טוענים ההורים, ובאישור מנהלת בית הספר, הפיצו את התמונות בגאווה לקבוצות וואטסאפ של ההורים, והדבר אף פורסם בפייסבוק של בית הספר. הפרסום הורד כשההורים החלו להתלונן.

מורים שחטו ארנבות לעיני הילדים
צילום: חדשות

יום לאחר המקרה בהפסקה בין השיעורים, תלמידים שנכחו בשיעור עם הארנבות תקפו תלמיד אחר בסכינים יפניות ונתנו לו לשתות אקונומיקה "להרדמה". "הם רצו לעשות לי מה שעשו לארנבות", סיפר הילד מוחמד לאביו שהתלונן על המקרה במשטרה. "הבן שלי כמעט נהרג, כמעט הוציאו לו את העיניים", סיפר חסן אביו של מוחמד. "לימדו אותם לשחוט והם כמעט עשו את זה על הבן שלי".

חסן מספר כי הילדים היו המומים משחיטת הארנבות והורים רבים התלוננו בפני הנהלת בית הספר, "הבן שלי סיפר לי איך שחטו אותן בצוואר והן צרחו", הוסיף חסן, "זה מה שמלמדים אותם בבית הספר, אלימות?".

מ"תנו לחיות לחיות" נמסר: "אנו עומדים לצד ועד ההורים המזועזע וקוראים למשרד החינוך, עיריית ירושלים והמשטרה לפעול בחומרה כנגד האחראים בבית הספר היסודי צור באהר. לא ייתכן שבחסותם יתבצע מעשה אלימות אכזרי שכזה כנגד בעלי חיים חסרי ישע ואף גורם לא ייתן את הדין על כך. חשוב לזכור כי מרבית הניסויים בבעלי חיים מתרחשים בחסות החוק, במוסדות מחקר ובאקדמיה - תופעה שעלינו כחברה למגר לחלוטין".

מהעירייה נמסר: "במינהל החינוך התקבלו מספר פניות בנוגע לבית הספר היסודי לבנים בצור באהר. פרטי המקרה נבדקו ויופץ רענון נהלים בנוגע לפעילות עם בעלי חיים בבתי הספר. נמשיך לפעול כתף לצד כתף עם הנהלת בית הספר וקהילת הורי בית הספר על מנת לאפשר לתלמידים שגרת לימודים שלווה ובטוחה".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il