בכניסה לביתם של משפחת באביס תלויה מודעת האבל שמספרת את הסוף הטרגי של משי ז"ל. משי באביס, פעוטה בת 3 - נפטרה אחרי שנחנקה מנקניקיה בבית של סבא וסבתא שלה. בשיחה שקיים עם יואב אבן ופורסמה הערב (רביעי) במהדורה המרכזית, אביה אילן באביס, סיפר: "היא השאירה לנו צוואה להיות כל הזמן שמחים".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

"היא הייתה ילדה קסם - היא הייתה ילדה אוצר", אמר בעצב רב אילן באביס. "אין מקום שהיא לא הייתה הולכת אליו ואנשים היו הולכים אחריה. היא הייתה ממש מנהיגה קטנה. יום שישי הייתה לה מסיבה בגן והיא הייתה הכוכבת הראשית".

משי נולדה לאילן ונינט באביס בני ה-37 אחרי שנים ואין ספור של טיפולי פוריות. היא הייתה בתם היחידה ואין להם עוד ילדים. מיד אחרי שנחנקה, הסבא שלה ביצע בה פעולות החייאה עד שצוותי הרפואה של מד"א הגיעו.

"שימו 80 עיניים על הילדים שלכם" (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
"שימו 80 עיניים על הילדים שלכם" | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

יוסף נהון, חובש רפואת חירום מד"א שטיפל במשי סיפר: "כשהגעתי למקום ראיתי ילדה כבת 3 מחוסרת הכרה ללא דופק וללא נשימה. לדברי המשפחה היא נחנקה במהלך הארוחה מיד התחלנו בפעולות מצילות חיים".

למרבה הצער ולמרות כל המאמצים של הסבא, של צוותי מד"א ובהמשך של הרופאים של שיבא - אי אפשר היה להציל את משי. "שישימו 80 עיניים על הילדים, לא משנה מתי. בשירותים, באמבטיה, בזמן האוכל - כל הזמן לשים עיניים. זה יכול לקרות לכל אחד", אמר באביס.

ד"ר איתי פסח, מנהל ביה"ח ספרא, המרכז הרפואי שיבא, תל השומר הסביר: "אפשר בזמן שממתינים למד"א לנסות לעודד את הילד להשתעל: לטפוח לו בעדינות על הגב תוך הטיית גופו לפנים, ובשום פנים ואופן לא לנסות לפתוח את הפה או להכניס אצבע כדי להוציא - זה רק יכול לתקוע את האוכל עוד יותר ולסבך את מצב".

בארגון "בטרם" לבטיחות ילדים דיווחו כי מדובר במקרה מוות שלישי של ילד, מאז תחילת השנה ומבקשים להזכיר להורים כי "יש להימנע מהגשת מאכלים עגולים וקטנים או דביקים, לילדים עד גיל 5. מזון כמו נקניקיות, ענבים, ועגבניות שרי - יש לחתוך לאורך ורק אחר כך להגיש. בנוסף, ילדים שכבר מסוגלים לשבת בכוחות עצמם יש להאכיל בישיבה ליד השולחן".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו