להפתעה הזו אב הבית הוותיק לא ציפה: דני כהן, שמשמש אב בית בתיכון אורט בנימינה ב-25 השנים האחרונות, נקרא באחד הימים האחרונים לתקן "בעיה" בחצר בית הספר. כשהגיע למקום לא ציפתה לו שם שום בעיה - אלא הפתעה: עשרות תלמידים משכבות י', י"א וי"ב, יחד עם צוות המורים, המתינו לו בחצר ושרו לו "יום הולדת שמח", לרגל יום הולדתו ה-67 וקנו לו מתנה מיוחדת.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

לכהן חיכו תלמידים רבים עם בלונים, כשהם מוחאים כפיים בקצב. "זה דבר מרגש ביותר", סיפר כהן. "הייתי בהלם. הם עבדו עלי ואמרו לי שיש תקלה וקרה משהו - ואז הייתה קבלת פנים של כל בית הספר, כל הסגל, עם מוזיקה ברקע ומצלמים. הייתה מבוכה וגם שמחה - הכל ביחד".

זה לא נגמר רק בשיר יום הולדת המוני במיוחד - אלא גם במתנה מיוחדת. "זו השנה האחרונה שלי בבית הספר לפני הפרישה והתלמידים ידעו בדיוק מה התחביב שלי. הייתה לי מפוחית - היא נשברה, והם הביאו לי מפוחית חדשה במתנה. זה ריגש אותי מאוד", אמר כהן שכמובן זיכה אותם בנגינה במפוחית החדשה שלו.

כהן סיפר שהוא מוקף באהבה לא רק בבית הספר - אלא כמעט בכל מקום אליו הוא הולך: "אני רואה חבר'ה שמחבקים ואוהבים אותי גם אחרי שסיימו את בית הספר, כשהם על מדים, ורואים אותי ברכבת. עצם זה שזוכרים אותך זה מרגש".

אב הבית המוערך טיפח במהלך השנים קשרים חבריים עם התלמידים ושימש אב שני עבורם. "קשה מאוד להתחבר לדור הצעיר ולכן מרגש שהם מרגישים בכל זאת חיבור אליך", אמר. "בכל פעם כשיש תלמיד שמורה מוציא אותו מהכיתה אני קורא לו אלי ואז מכניס אותו בחזרה לכיתה. המורה לא יכול לסרב לי".