הפגנה בוונצואלה (צילום: רויטרס, חדשות)
מחאה בוונצואלה, השבוע | צילום: רויטרס, חדשות

קהילת יוצאי ונצואלה בישראל תקיים מחר (שבת) הפגנות בכמה מוקדים ברחבי הארץ לאות הזדהות עם תושבי מולדתם והבעת תמיכה במנהיג האופוזיציה חואן גואידו. מארגני המחאה העלו שלוש דרישות עיקריות לקראת ההפגנות: סיום הממשל הלא חוקי של הנשיא המכהן ניקולס מדורו, תמיכה בגואידו והכרה בו כנשיא הלגיטימי וקיומן של בחירות הוגנות וחופשיות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

המשתתפים קוראים גם לחידוש היחסים בין ונצואלה לישראל, זאת לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בתחילת השבוע על כוונת ירושלים להכיר בשלטונו של גואידו כממשל הלגיטימי במדינה הדרום אמריקנית, לצד מנהיגים נוספים בעולם המערבי. לאור זאת, המארגנים מבקשים לכונן מחדש את היחסים הדיפלומטיים בין המדינות, שבמסגרתם יינתן סיוע הומניטרי למדינה הסובלת ממשבר כלכלי קשה.

"אנו רוצים לאחד את קולנו בתמיכה למה שמתרחש כרגע במדינתנו", נמסר בהודעה מטעם מארגני המחאה. "כולנו כבר מכירים את המצב הקשה שחברינו ומשפחותינו עוברים כרגע ואנחנו לא יכולים להעלים עין".

בהודעה נכתב כי מחובתם של העולים ממדינות אמריקה הלטינית להתאחד סביב המטרה המשותפת: "אנו מזמינים את כל הקהילה הדרום אמריקנית בישראל להצטרף ולתמוך במאבק". ההפגנות יתקיימו בתל אביב (כיכר רבין), ירושלים (כיכר ציון) וחיפה (כיכר פריז) בין השעות 19:00 ל-21:00.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו