נגה יצחק, בת 34 מצפון תל אביב, נעלמה לפני כמה חודשים ולא השאירה אף רמז. ב-21 בנובמבר נעלמו עקבותיה של נגה, ששום פרט בביוגרפיה שלה לא כיוון למקום האפל הזה. היא נולדה למשפחה נורמטיבית בקיבוץ הכי יפה בארץ. "לא יכולה להבין מי יכול היה לרצות לפגוע בה", אמרה אמה של נגה, איריס.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

כשהייתה בת שש, ההורים של נגה התגרשו. והיא עברה לגור עם אבא שלה, רון, בצהלה ולאחר מכן בכפר מונש. "הקשר שלי איתה זה כמו אבא, אימא, מטפלת, כתף, משענת, חבר", הוא משחזר. "אולי בעיניה אני גיבור אבל אני מאוד חלש. אם הייתי גיבור הייתי שומר".

אחרי השירות הצבאי בגולן, נגה טסה לארה"ב, שם היא התחתנה עם דן, הם נפרדו לפני שלוש שנים אבל שמרו על קשר עד לחודש שקדם להיעלמותה.  "היא נתנה אמון בכל אדם ואני לא חושב שהיא בכלל ראתה את הרע באנשים", הוא מסביר. "אם מישהו היה ניגש לדבר איתה היא הייתה מדברת איתו. היא הייתה זורמת לאן שהיום היה לוקח אותה".

גם סבתא של נגה, פאני יצחק, מספרת על התכונה של נגה לתת אמון באנשים. "אני לא פעם אמרתי לה: 'תפסיקי להאמין בכל אחד'", היא משחזרת. "אני פוחדת, היא בחורה יפה, יכולים לנצל אותה".

ב-20 בנובמבר נגה יצאה מהדירה בנאות אפקה למקום עבודתה בחברת קייטרינג, באותו הערב היא לא חזרה הביתה אלא המשיכה לביתו של בן הזוג לשעבר אסף בגבעתיים. היא נשארה אצלו למשך הלילה, למחרת בשעה 7:30 בבוקר היא יצאה מביתו ותועדה במצלמת אבטחה לבושה סניקרס לבנות, ג'ינס קרועים וחולצה בהירה - היא הייתה אמורה לנסוע לעבודה אבל היא לא הגיעה לשם.

במקום זה הסתובבה ברחובות רמת גן עד שהגיעה לרחוב ביאליק. ליזה, עדת ראייה שעובדת בחנות בר"ג זיהתה את נגה לאחר שפרסמו את תמונתה. "ישר זיהיתי אותה, לפי הפנים", היא מספרת. "היא הייתה במצוקה, היא דיברה גם בקול מאוד גבוה ואמרה שהיא נהייתה נפגעת שמיעה אחרי כמה שיחות איתה היא פשוט יצאה מהחנות - היא הייתה נראית קצת מוזרה".

 במשטרה חקרו את צילומי האבטחה מהחנות שבה עובדת ליזה. שם היא נראית עם בגדים אחרים, יומיים לפני שאביה דיווח עלייה כנעדרת. "התנועות שלה בכל רמת גן", מספר חוקר המשטרה. "אני לא חושב שהיא טרף קל. היא יודעת להתנהל היא יודעת מה היא רוצה מעצמה. היא לא ילדה היא בת 34".

נגה התמודדה עם צלקות נפשיות שמעטים ידעו לזהות, רוב האנשים שלמדו להכיר אותה פירשו את זה אחרת. "היה בה משהו מאוד רוחני", סיפרה מירי המדריכה ליהדות של נגה. "בשיג ושיח איתה היה משהו קצת תמים, קצת מנותק. יכול להיות שהיא נתנה את עצמה בצורה לא זהירה מספיק". 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו