הבקבוק שנמצא (צילום: חדשות)
הבקבוק שנמצא | צילום: חדשות

יואל ושפרה, הורים לשלושה ילדים מצורית, חשבו שהם יוצאים לצעדת בוקר רגילה על חוף הים של עכו. אלא שלפתע השניים הבחינו בבקבוק על קו החוף ובו מכתב מגולגל עם אותיות שנדמו לשניים כשפה זרה. את הבקבוק הם לא הצליחו לפתוח במקום ועל כן החליטו לקחת אותו עמם הביתה, כשהסקרנות לדעת מה הוא מכיל מילאה את ליבם.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

על מנת להגיע למכתב, יואל היה צריך לשבור את הבקבוק שנשמר היטב במסעו לחופי ישראל. כשהצליח, בני המשפחה נדהמו לגלות מכתב שעליו חתום נח, ילד בן חמש מברלין שנפש עם משפחתו בכרתים בחודש ספטמבר האחרון והחליט שהוא רוצה לשלוח מכתב בבקבוק ולראות לאן הוא יגיע. נח השאיר פרטי התקשרות וכך יכלו ילדיהם של בני הזוג ליצור קשר עם המשפחה.

"4 חודשים הבקבוק היטלטל בים, הוא יכול היה להגיע לכל מקום אחר אבל הוא הגיע לידיים שלנו", סיפר יואל בהתרגשות. "זה היה מפתיע ומאוד מרגש". בתו של יואל שלחה מייל למשפחתו של נח ותוך יום קיבלה מייל נרגש בחזרה שבו צירפו הורי המשפחה, שניהם רופאים מברלין, תמונות של כולם והזמינו אותם לבקר אותם בברלין.

המכתב (צילום: חדשות)
המכתב | צילום: חדשות

"המטרה של נח הייתה לבדוק אם הבקבוק יגיע ליעד מסוים, והוא אפילו הציע להגיע לישראל ולשלוח בחזרה מעכו את הבקבוק לעוד מסע", הוסיף יואל, "אנחנו יודעים שיש תופעה של אנשים שמשליכים בקבוקים לתוך הים, בחלק מן המקרים זה לא מגיע לשום מקום או מגיע רק אחרי הרבה שנים ופה זה הגיע יחסית מהר. אנחנו ממש שמחים".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il