מרים ומיכאל לסרי, זוג עולים ממרוקו התחתנו לפני 43 שנים והקימו משפחה לתפארת עם 4 ילדים ונכדים. אחרי 28 שנה, מרים החליטה לבקש גט והשניים התגרשו וחיו במנותק. לאחרונה חלה מיכאל בגידול סרטני בראשו ואושפז בביה"ח איכילוב - דבר שהביא לחידוש היחסים ביניהם ואף לטקס חתונה מרגש שהתקיים באופן חגיגי במחלקה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

כמעט 13 שנים היו השניים גרושים ובקושי החליפו מילה. מחלתו של מיכאל, שנגרמה ככל הנראה בעקבות טיפולי הגזזת שקיבל עם עלייתו ארצה בימי קום המדינה, הביאו לחידוש היחסים בין השניים: מרים, ששמעה על המחלה מילדיהם המשותפים לפני מספר שבועות, הרימה אליו טלפון והציבה עובדה: "לא משנה מה עברנו, אני כאן בשבילך".

מאז גילוי המחלה, מיכאל עבר מספר ניתוחים בראשו להסרת הגידול שחוזר בכל פעם מחדש. מחר (רביעי) הוא צפוי לעבור ניתוח גדול נוסף.

מיכאל, עייף פיזית מהטיפולים הקשים, התרגש מאוד למשמע דבריה של גרושתו. ואכן, מרים התייצבה בחדרו במחלקה והחלה לסעוד אותו. לקראת הניתוח המורכב שיתקיים מחר, מיכאל ביקש ממנה להינשא לו מחדש - והיא הסכימה. "הוא אמר שהוא לא יעבור את הניתוח אם לא אתחתן איתו שוב, לא מסרבים לבקשה של אדם חולה", אמרה מרים. "הוא ביקש סליחה כמה פעמים, מחקתי את כל מה שהיה ועכשיו מסתכלת רק על עכשיו ומה שיהיה".

סעדה את אב ילדיה בביה
סעדה את אב ילדיה בביה"ח וקיבלה הצעת נישו | צילום: ג׳ני ירושלמי, דוברות איכילוב, חדשות

חרף מצבו והעבר ביניהם, בחרה מרים להקדיש את חייה מעכשיו למענו. "אין הקרבה גדולה מזו, אני יודעת למה אני נכנסת", סיפרה מרים. "הלב והמצפון שלי לא מאפשר לי אחרת, בסופו של דבר ואחרי הכול - הוא הגבר של חיי".

ואכן, לצד הצוות הרפואי והסיעוד במחלקה הנוירו-כירורגית בבית החולים איכילוב ובני משפחה נרגשים שהגיעו מיוחד לחדר הישיבות במחלקה, שהפך לאולם חתונות, קיימו השניים טקס נישואים. השניים דמעו מאושר ומכאב על מה שהיה ובעיקר על מה שיהיה מעכשיו.