על רקע המתיחות הביטחונית האזרחים הערבים מתלוננים על מקרי גזענות מצד יהודים. מהתבטאויות גזעניות ברשתות החברתיות לנאצות שמופנות לנשים מוסלמיות בגלל כיסוי ראשן ועד לתקיפת נהג מונית במהלך נסיעה - רק בגלל שהוא ערבי.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

המצב הביטחוני שוב מעלה את המתיחות בין הערבים ליהודים במדינה . למשל מספר נהגי מוניות מכפר קאסם קיבלו ביטולי נסיעה לאחר שהנוסעים גילו שהנהג ערבי. כשהאירועים הביטחוניים משתלטים על סדר היום - רף הגזענות עולה והפוליטיקאים מכל המפלגות תורמים את שלהם לשיח האלים.

במקרה שתועד והגיעה לידי "החדשות" - מה שהייתה אמורה להיות נסיעה רגילה של נהג המונית אסחאק חדאד מירושלים הפכה לאלימה ומסוכנת. בהקלטה הנוסע, שהוא חייל בצבא, התקשר למוקד המשטרה וטען כי נהג המונית מאיים עליו וכינה אותו "ערבי מניאק". במקביל שומעים את חדאד אומר למוקדנית כי דווקא הוא מותקף ושהוא רוצה שתגיע ניידת.

חדאד נאלץ לעצור בצד הדרך כי אותו חייל התפרע וגרם נזק כבד למונית. בתיעוד מייד לאחר שפגע ברכב הוא תקף גם את נהג המונית. "יש פה רשלנות של המשטרה והמדיניות מפקירה את הזכות ל הערבים במזרח ירושלים", אמר נהג המונית המותקף.

.באירוע אחר שהתרחש בקניות איילון ברמת גן, שתי נשים מכפר קאסם הותקפו על ידי מוכר בדוכן שקיללת אותן ותקף אותן, לטענתן, בגלל כיסוי הראש. "הוא אמר לנו תלכו לעזה ולאירן לא רוצים אתכם פה", סיפרה תושבת כפר קאסם שהותקפה. "פחדנו מאוד וזו הייתה השפלה".

המתיחות בין שני המגזרים קיימת כמובן גם ברשתות החברתיות. לדוגמא רואה חשבון משפרעם העיר על פרסום בפייסבוק ואז "זכה" לתואר "מחבל" על ידי הגולשים. בעקבות כך הוא הגיש תביעת דיבה נגד האיש וזכה ב-15 אלף שקלים.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "הבחירה לטעון נגד המשטרה במקרה זה מופרכת לחלוטין. כמי שנאבקים מדי יום בנגע האלימות באשר הוא, בין אם על רקע לאומני, גזעני או כל רקע אחר, המשטרה תמשיך לפעול נגד נגע האלימות באשר הוא ללא כל קשר למוצאו, דתו או זהותו של אדם ועל כך יעידו אלפי מעצרים וכתבי אישום שהוגשו בשנה החולפת בגין עבירות אלימות, ולא התבטאות אומללה שהפכה לכותרת הזויה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו