הקרנבל הצבעוני של השנה יוצא שוב פעם לדרך בחולון: אלפי בני אדם מחופשים משתתפים היום (חמישי) באירוע העדלאידע בעיר. בחגיגת הענק, שתצא מרחוב סוקולוב דרך הרחובות הנשיאים וויצמן, יוצגו 50 מיצגים אמנותיים ומקוריים על ידי כ-4,500 משתתפים: להקות, אקרובטים, רקדנים, תזמורות, תיאטראות רחוב, אמני קרקס, רוכבי גלגיליות, רקדנים ועוד. החדשות העביר את האירוע בשידור חי

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

ולא רק בחולון חגגו את פורים בתהלוכה פומבית: גם בגבעתיים ובנתניה התקיימה עדלאידע רבת משתתפים; בנתניה התקיים פסטיבל "פיראטים מהסרטים"; מוזיאון המדע בירושלים קיים גם הוא אירוע חגיגי; בחיפה התקיימ ב-10:00 מסיבת "פורים מהאגדות" בגן האם; בקניון שבעת הכוכבים בהרצליה נערך פסטיבל ניקולודיאון בנתניה ובשער הצפון שבקריות התקיים קרנבל פורים.

למצעד בחולון הגיעו גם "אורחים" מיוחדים: עומר אדם, עדן בן זקן, נטע ברזילי וסטפן, שיתנפחו לגודל מוגזם של שני מטרים וחצי וירחפו מעל המסלול. מעולם האגדה והפנטזיה הגיעו גם דינוזאורים אורחים מגרמניה בגובה של חמישה מטרים ובאורך של שבעה מטרים ודרקוני ענק צבעוניים נחמדים היוצרים קשר ידידותי ובלתי אמצעי עם הקהל.

בין מיצג למיצג הפגינו אלפי המשתתפים בעדלאידע את יכולותיהם - מבנים אנושיים, כוריאוגרפיות ומוסיקה של סוגים שונים של קרנבלים מהעולם: הקרנבל המקסיקני של בית הספר לאמנויות הקרנבל בחולון, קרנבל של ממתקים, קרנבל החיות, קרנבל מסכות, קברט באדום שחור, קרנבל ריו, קרנבל חדי קרן ועוד.

מפת החסימות בעדלאידע בחולון‎ (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
צילום: דוברות המשטרה, חדשות
העדלאידא בחולון ‎ (צילום: החדשות)
צילום: החדשות
העדלאידא בחולון ‎ (צילום: החדשות)
צילום: החדשות
הקללה הוסרה? שמש בפורים (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

"בחרנו השנה לעוף עם הדמיון והיצירתיות כפי שעושים בקרנבלים ברחבי העולם", אמר מנהל מערך התרבות בעירייה, חיים מסיקה. "העדלאידע בשנה זו היא קרנבל ענק שבו הכל גדול מהחיים: העושר הויזואלי, המקוריות, הססגוניות והקצב. בקרנבל הזה לא יהיה מי שלא ישמח וירקוד עד-לא-ידע".

העדלאידא בחולון ‎ (צילום: החדשות)
צילום: החדשות
העדלאידא בחולון ‎ (צילום: החדשות)
צילום: החדשות
1089460 (צילום: חדשות)
צילום: חדשות