חולדאי: "מודע לקשיים" (צילום: 123RF, חדשות)
ענף המסעדנות במשבר | צילום: 123RF, חדשות

האיומים של בעלי המסעדות והברים בתל אביב לשבות במהלך שבוע האירוויזיון עבדו: עיריית תל-אביב-יפו הכריזה היום (רביעי) על שורה של הקלות בכנס מיוחד עם בעלי עסקים מתחום המסעדנות וחיי הלילה במטרה לעודד אותם לפעול בימים שבהם צפויה העיר להיות מלאה בתיירים שיגיעו לרגע האירוע.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

בכנס השתתפו ראש העיר רון חולדאי, בעלי העסקים ובכירים נוספים בעירייה. במהלך האירוע הוצגו ההקלות שמתכננת העירייה ליישם בשבוע האירוויזיון, ובעלי העסקים השמיעו את בקשותיהם לגבי אופן הסיוע שלו יזדקקו. אחת ההקלות שצפויות להינתן תהיה הרחבת משך הזמן שבו מותר להרעיש ולהשמיע מוזיקה באזורי הבילוי.

בנוסף, יתאפשרו באופן חריג הוצאת ברזי בירה לתחום השולחנות של העסק כמו גם העמדת מסכי טלוויזיה ומקרנים בשטחו. כמו כן נבדקת האפשרות מול תאגיד השידור הציבורי לשדר את התחרות - בחינם. "אני מודע לקשיים שענף המסעדות והברים מתמודד איתם", אמר רון חולדאי בפתיחת הכנס.

"העמסה של מיסים מיותרים על גבם של המסעדנים היא שערורייה והטלת ההיטל על העובדים הזרים היא חוסר אחריות", הוסיף חולדאי. "אתם תחליטו כפי שתראו לנכון בנוגע לביטויי המחאה המוצדקים שלכם".

איומיהם של בעלי העסקים הגיעו בעקבות שורת גזרות שנחתו על תחום המסעדנות וחיי הלילה בשנים האחרונות, ביניהן תשלום היטלים על העסקת עובדים זרים, ו"חוק הטיפים" שהכניס את תשלומי הטיפים למלצרים להכנסות המדווחות למס הכנסה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו