תהילה בן-זינו, הנערה שנפצעה היום (חמישי) באורח קשה מפגיעת מוט ברזל שנפל מאתר בנייה בירושלים עדיין מאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם. היא מורדמת ומונשמת ונסיבות המקרה עדיין נבדקות. במסגרת החקירה עוכבו חמישה בעלי תפקידים באתר הבנייה, בהם גם מנהל העבודה במקום, אך אביה אברהם קרא הערב למשטרה ולשב"כ לחקור זאת כפיגוע לאומני.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"הבת שלי לומדת בסמינר ברחוב דוד ילין, בסביבות 13:00-13:30 היא יצאה הביתה עם חברות שלה ובצד ימין או שמאל, לא יודע בדיוק, התעופף ברזל בצורת קשת ישר לרקה שלה", שיחזר. "כל הראש נפגע, אנחנו עכשיו 6 שעות בניתוח ולא רואים את הסוף".

מחקירת המשטרה באתר הבניה עולה שהאתר נסגר לפני כחצי שנה בגלל ליקויים בטיחותיים חמורים, ולמרות זאת לא נעשה דבר לשנות ולתקן אותם. החקירה מעלה בנוסף שבתקופה האחרונה התלוננו מספר אזרחים על חפצים שנופלים מאתר ומסכנים את שלומם של הולכי רגל בסביבה. ליקויי הבטיחות החמורים שנחשפו סיכנו במקביל גם את חיי הפועלים עצמם שעבדו במקום.

"קודם כל אני מבקש מהציבור להתפלל לרפואת תהילה בת יעל, שתהיה לה רפואה שלמה בעזרת השם, שתקום ותחלים מהניתוח", הוסיף. "הערכת המצב של הרופא שיש לה שבר בגולגולת ודימום, וכמו שאמרתי אנחנו 6 שעות בתוך הניתוח. מעדויות של אנשי המקום אני קיבלתי ויודע שצורת זריקת הברזל בצורת קשת, ואנחנו נשמח שהמשטרה והשב"כ יבדקו. לדעתי זה פיגוע".

זירת פציעת הנערה (צילום: דוברות מד"א, חדשות)
צילום: דוברות מד"א, חדשות

ד"ר מועתסם שוויקי, הרופא שניתח את הנערה במשך 6 שעות, סיפר הערב שמדובר בחבלת ראש קשה. "עשינו את הטיפול הנדרש ושחררנו את הלחץ על המוח", אמר. "החולה תישאר מונשמת ומורדמת עם ניטור הלחץ בראש. יש לה דרך לא קצרה לעבור בדרך טיפול נמרץ ושיקום".

"כשהגעתי למקום ראיתי את הנערה שוכבת בתוך מבנה כשהיא בהכרה מעורפלת וסובלת מחבלת ראש מדממת", סיפר ישי לוי, חובש בכיר במד"א. "מיד התחלתי בטיפול הרפואי שכלל עצירת דימום והיא פונתה במהירות לבי"ח בניידת טיפול נמרץ כשמצבה בינוני ויציב. נערה נוספת שכלל הנראה הייתה עדה לאירוע התעלפה וטופלה על ידנו במקום".