אביאתר יוספי ז"ל (צילום: חדשות)
סמל אביתר יוספי ז"ל | צילום: חדשות

אביתר טבע בנחל במהלך האימון בצפון: הותר לפרסם כי הצעיר שמת לפנות בוקר (שני) לאחר שנסחף בנחל באזור כרמיאל הוא רב-טוראי אביתר יוספי, לוחם סיירת צנחנים, שהיה במהלך תרגיל ניווט. הוא הועלה לדרגת סמל לאחר מותו. במהלך האימון נפגעו שני חיילים נוספים, שפונו במצב קל לבית החולים רמב"ם כשהם סובלים מהיפותרמיה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מתחקיר ראשוני עולה כי האימון אושר על ידי מח"ט הצנחנים, אל"מ יקי דולף, וזאת משום שעומס הקור היה ברמה 0 - כזה שמאפשר יציאה לניווט. החיילים יצאו לנווט אמש סביב השעה 20:00, והפקודה לעצור את התרגיל התקבלה בשעה 04:30 בשל מזג האוויר שגרם להצפת הנחל.

מפקד פיקוד המרכז אלוף נדב פדן הורה על הקמת צוות מומחים בראשות מפקד חטיבת "עציוני", אל"מ אורן שמחה לבדיקת נסיבות האירוע. בעקבות בתאונה, הורה מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, על עצירת כלל הניווטים בצה"ל. מדובר צה"ל נמסר כי המשטרה הצבאית החלה בחקירת האירוע וכי הצבא משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה.

החליטו להמשיך באימון למרות תמרורי האזהרה (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון, חדשות)
צוותי החילוץ מחפשים אחר החייל | צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון, חדשות
הסריקות בצפון (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
הסריקות בצפון | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

התאונה התרחשה במהלך סדרת אימונים מסכמים של גדוד הסיור של חטיבת צנחנים במהלכו נשלחים הלוחמים לניווטי בדד. הם עברו תדרוך על פי הנוהל לפני היציאה, ולמרות מזג האוויר הוחלט לקיים את הניווט כמתוכנן. בנקודה מסוימת במהלך הניווט, התקבל דיווח שהנחל מוצף ואז הועברה הודעה בקשר אל החיילים כדי לכנס אותם יחד. בשלב זה לא ידוע האם החייל שנפל קיבל גם הוא את ההודעה.

הלוחם נסחף בזרם ונעלם (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון, חדשות)
הלוחם נסחף בזרם ונעלם | צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון, חדשות

שני לוחמים שניווטו בדד חברו זה לזה, וניסו לחצות את הנחל המוצף. אחד מהם עושה זאת בהצלחה, אך השני החליק והספיק לצעוק לכיוון חבר שלו. כשניסה לטפס אל הגדה השנייה, החבר שהצליח לחצות זרק לו חבל, אך החייל לא הצליח לתפוס אותו. משהבינו שהחייל נסחף, הוקפצו למרחב כוחות גדולים מאוד כדי לאתרו.

לאחר כשעה של חיפושים אותר החייל במורד נחל חילזון כשהוא במצב אנוש. הכוחות ניסו לייצב את מצבו, אך כאמור נאלצו לקבוע את מותו. באירוע נפגעו שני חיילם נוספים, ומבית החולים רמב"ם נמסר הם מטופלים בחדר המיון וסובלים מפגיעות קור קלות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו