בגלל כלב: כלא את נוסעיו באוטובוס (צילום: שקד‎, חדשות)
בגלל כלב: כלא את נוסעיו באוטובוס | צילום: שקד‎, חדשות

חיילת בסדיר וחברתה עלו ביום חמישי האחרון על אוטובוס של חברת קווים מירושלים למודיעין עילית. מספר תחנות אחרי שהנסיעה החלה, הן הבחינו בשני נערים בני 15 שמנסים לעלות לאוטובוס עם גור כלבים אותו נשאו בידיהם ועל פיו רסן. נהג האוטובוס, בניגוד לחוק, סרב להעלות אותם לנסיעה. שוטרים שהגיעו למקום חייבו את הנהג להכניסם - דבר שהוביל את הנהג לנעול את הנוסעים הנדהמים ברכב. הסיפור פורסם לראשונה אצל קלמן-ליברמן ב"כאן רשת-ב'".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

לנהג האוטובוס, כך טוענות החיילות, לא הייתה שום סיבה מוצדקת למנוע מהנער לעלות לאוטובוס עם הכלב שעליו רסן, כפי שנדרש בחוק. "הוא פשוט לא אוהב כלבים", ציינה החיילת בפוסט שהעלתה לפייסבוק. "הנער התנהג כמו שצריך ונהג האוטובוס היה אליו אגרסיבי".

משלא הסכימו הנוסעים להמשיך בנסיעה בלי שהנער יעלה עם הכלב, ניידת משטרה הוזמנה למקום. השוטרים שהגיעו למקום דרשו מנהג האוטובוס לאפשר לנער לעלות עם הכלב לאוטובוס כי הוא נהג לפי ההנחיות, כך מספרות החיילות.

לאחר מספר דקות, נהג האוטובוס שהמשיך בנסיעה החליט לפתע ובעצבים לחזור לתחנת המוצא שלו. למרות בקשותיהם של הנוסעים שיוריד אותם באחת התחנות, הוא המשיך בנסיעתו הרצופה. כשהגיעו לתחנה הראשונה, הנהג מחברת "קווים" סגר את הדלת וכלא אותם בפנים.

במשך שעה חיכו נוסעי האוטובוס והנערים עם גור הכלבים שניידת משטרה נוספת תגיע למקום ותעזור להם לצאת. "פשוט מביש", הוסיפה החיילת. "התנהגות הזויה של נהג האוטובוס".

החיילות הגישו תלונה במשטרה כנגד הנהג ועלו על הקו הבא של האוטובוס שהסכים, סוף-סוף, לקחת אותן למחוז חפצן.

מחברת "קווים" נמסר בתגובה: "מבירור ראשוני שביצעה החברה מול הנהג עולה כי הנהג מכחיש את כל הטיעונים המועלים בפרסום. לגרסת הנהג הוא פעל על פי ההנחיות העוסקות בהעלאת כלבים לאוטובוסים, אולם הוא נתקל בסיטואציה קשה בה הנוסעים שביקשו לעלות לאוטובוס סירבו להרכיב מחסום על פיו של כלבם, תוך שהפנו כלפיו קללות ואיומים".

"הנהג מבהיר כי ביקש מכלל הנוסעים ששהו בנסיעה לרדת מן האוטובוס וזאת מחשש לבטחונם לנוכח האירוע שהתרחש. חשוב להבהיר כי החברה תמצה את ההליך המשמעתי הפנימי מול הנהג וזאת על פי הממצאים, הראיות והנחיות ההסכם הקיבוצי. הנהג יעבור הדרכה וחידוד הנהלים על ידי החברה, כמו כן החברה תקפיד כי הנחיות אלה יופצו בקרב כלל הנהגים בשוטף".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו