נחמה ריבלין (צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות)
נחמה ריבלין | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות

כשבוע לאחר השתלת הריאה, נחמה ריבלין עברה הלילה (שלישי) בהצלחה הליך כירורגי נוסף. אשת הנשיא עדיין מאושפזת בבית החולים בילינסון והיא נזקקת לסיוע נשימתי כנהוג אחרי פרוצודורה רפואית מסוג זה. מבית הנשיא נמסר כי מצבה יציב ולא נשקפת סכנה לחייה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

אשת הנשיא בת ה-73 נאלצה לעבור את ניתוח שתלת הריאה בשל מחלת הפיברוזיס שממנה היא סובלת בשנים האחרונות. היא המתינה לריאה מתאימה במשך תקופה ארוכה, שלבסוף נתרמה על ידי משפחתו של יאיר יחזקאל חלבלי ז"ל, צעיר בן 19 שטבע למוות באילת.

ריבלין נזקקה לבלון חמצן צמוד לאורך כל שעות היממה בכדי שיסייע לה לנשום באופן סדיר. השתלת הריאה אמורה לאפשר לה לחזור לשגרת חיים מלאה, ללא תלות באספקת החמצן החיצונית. הניתוח המורכב ארך מספר שעות וביצע אותו פרופסור דן ערבות, מנהל מערך ניתוח לב חזה בבית החולים בילינסון.

 

יאיר יחזקאל חלבלי ז"ל (צילום: חדשות)
יאיר יחזקאל חלבלי‎ ז"ל, הציל חיים | צילום: חדשות

מבית החולים בילינסון נמסר בסיום הניתוח כי לאחר ההשתלה תיאלץ ריבלין להמשיך ליטול באופן קבוע תרופות נוגדות דחייה, אולם מלבד לכך היא צפויה לשוב לשגרת חיים רגילה לחלוטין ולא תזדקק עוד לטיפול בחמצן. לאחר תקופת החלמה, כמעט כל החולים שעוברים הליך מסוג זה שבים לתפקוד מלא. תוחלת החיים של מושתלי ריאה המקפידים על נטילת התרופות, הגעה למעקב מסודר ופעילות גופנית עולה בבין 10 ל-15 שנים בממוצע.