זירת פציעת הנערה (צילום: דוברות מד"א, חדשות)
הכיוון בחקירה: רשלנות חמורה | צילום: דוברות מד"א, חדשות

חשד לרשלנות חמורה באתר הבנייה: בשל התקרית שבה מוט ברזל נפל באתר בניייה ירושלים ופצע באורח קשה נערה בת 15, שני פועלים בשנות ה-20 לחייהם שנחקרו במשטרה הבואו הבוקר (שישי) לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט השלום בירושלים. עם זאת, בית המשפט הורה לשחרר אותם ממעצר בתנאים מגבילים. בשלב זה אין אינדיקציה כי מדובר בפיגוע על רקע לאומני וכיוון החקירה העיקרי הוא רשלנות של העובדים באתר. מצבה של הנערה ללא שינוי והחקירה במשטרה נמשכת.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

תהילה בן-זינו נפצעה אתמול באורח קשה מפגיעת מוט ברזל שנפל מאתר בנייה בירושלים ופגע בגופה. היא עדיין מאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם, מונשמת ומורדמת. במסגרת החקירה עוכבו עשרה בעלי תפקידים באתר הבנייה, בהם גם מנהל העבודה במקום, אך כולם שוחררו. אביה, אברהם, קרא אמש למשטרה ולשב"כ לחקור זאת כפיגוע לאומני אך מהמשטרה נמסר כי כיוון החקירה העיקרי הוא רשלנות חמורה ואין כרגע אינדיקציה לפיגוע טרור או למעשה מכוון.

"קודם כל אני מבקש מהציבור להתפלל לרפואת תהילה בת יעל, שתהיה לה רפואה שלמה בעזרת השם, שתקום ותחלים מהניתוח", אמר אברהם בן-זינו, אביה של תהילה. "הערכת המצב של הרופא שיש לה שבר בגולגולת ודימום, וכמו שאמרתי אנחנו 6 שעות בתוך הניתוח. מעדויות של אנשי המקום אני קיבלתי ויודע שצורת זריקת הברזל בצורת קשת, ואנחנו נשמח שהמשטרה והשב"כ יבדקו. לדעתי זה פיגוע".

מחקירת המשטרה באתר הבניה עלה שהאתר נסגר לפני כחצי שנה בגלל ליקויים בטיחותיים חמורים, ולמרות זאת לא נעשה דבר לשנות ולתקן אותם. החקירה העלתה בנוסף כי בתקופה האחרונה מספר אזרחים התלוננו על חפצים שנפלו באתר וסיכנו את שלומם של הולכי הרגל בסביבה. התברר גם כי מחדלי הבטיחות החמורים שנחשפו סיכנו במקביל גם את חיי הפועלים עצמם שעבדו במקום ללא אמצעי בטיחות מינימליים.

ד"ר מועתסם שוויקי, הרופא שניתח את הנערה במשך 6 שעות, סיפר הערב שמדובר בחבלת ראש קשה. "עשינו את הטיפול הנדרש ושחררנו את הלחץ על המוח", אמר. "החולה תישאר מונשמת ומורדמת עם ניטור הלחץ בראש. יש לה דרך לא קצרה לעבור בדרך טיפול נמרץ ושיקום".

ישי לוי, חובש בכיר במד"א שיחזר את הרגעים בזירה: "כשהגעתי למקום ראיתי את הנערה שוכבת בתוך מבנה כשהיא בהכרה מעורפלת וסובלת מחבלת ראש מדממת", סיפר . "מיד התחלתי בטיפול הרפואי שכלל עצירת דימום והיא פונתה במהירות לבי"ח בניידת טיפול נמרץ כשמצבה בינוני ויציב. נערה נוספת שכלל הנראה הייתה עדה לאירוע התעלפה וטופלה על ידנו במקום".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו