משאיות זבל חוסמות את הכניסה לבניין עיריית חיפה
משאיות זבל חוסמות את הכניסה לבניין עיריי | צילום: חדשות

השביתה בחיפה נכנסת ליומה השני: ועד העובדים של העירייה הודיע הבוקר (חמישי) על המשך העיצומים בעקבות סכסוך מתמשך עם העירייה והעומדת בראשה, ראש העיר הטרייה עינת קליש-רותם. כחלק מהעיצומים הופסק איסוף האשפה, גני הילדים סגורים, וההורים זועמים: "לקחתם את ילדינו כבני ערובה". מנגד, נראה כי קליש-רותם לא מתכוונת להיכנע ללחצים: "חייבים להפסיק לנפח את המנגנון העירוני בג'ובים".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

השביתה החלה אתמול במחאה על פיטוריהם של 24 עובדי תברואה לפני כחודש, ללא הודעה מוקדמת. ועד העובדים דורש להחזיר את המפוטרים לעבודתם ומנסה לכופף את ידה של ראש העיר. דרישה נוספת של אנשי הוועד נוגעת לגני הילדים שלדבריהם כורעים תחת העומס, והם מבקשים תוספת של תקנים והעלאת שכר הסייעות.

השובתים הביעו ביקורת על כך שקליש-רותם מסתגרת בעירייה, לא מגיבה ולא מדברת עם התקשורת. בפוסט שכתבה בדף הפייסבוק שלה התנצלה קליש-רותם בפני תושבי העיר על השלכות סכסוך העבודה. "אני מתנצלת מאד על הסבל שנגרם לתושבים שלנו", כתבה ראש העיר שלשום. "הבטחתי להוריד את הארנונה וזה מחייב להפסיק לנפח את המנגנון העירוני בג'ובים. הוועד נלחם בי ואתם משלמים את המחיר". בפוסט נוסף שכתבה אתמול טענה: "אני מקבלת מאות הודעות, מיילים, פקסים ומכתבי תמיכה מתושבי העיר וגם מעובדי העירייה שחוששים להיחשף, תומכים ומבקשים ממני לא להישבר".

תומכת במתלוננים. ראש עיריית חיפה
עינת קליש-רותם | צילום: החדשות

 

הנפגעים העיקריים מהמצב הם כמובן תושבי העיר. ההורים, שילדיהם שוב נשארו בבית, זועמים על המצב ומפנים אצבע מאשימה גם כלפי קליש-רותם וגם כלפי העובדים השובתים. "מנצלים את הילדים למען המאבק", האשימו ההורים. "לקליש-רותם ולוועד לא אכפת מהילדים שנמצאים כבר יומיים בבית. לוקחים את הילדים כבני ערובה, ומשתמשים בהם ככלי לחץ וניגוח".

מעיריית חיפה נמסר בתגובה הבוקר: "בעקבות הודעת וועד העובדים על המשך השביתה, אנו נאלצים להודיע על המשך שביתת שירותי העירייה, גני הילדים לא ייפתחו, להוציא גני הילדים של החינוך המיוחד. בתי הספר היסודיים והתיכוניים יפעלו כסדרם, בחינת הבגרות בהיסטוריה תערך כמתוכנן. גן החיות והמוזיאונים יהיו פתוחים גם היום בחינם לתושבי חיפה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו