בדצמבר 1995 שיגר ארגון החיזבאללה טיל נ"ט שפגע ישירות בטנק צה"ל בלבנון. הארגון תיעד את האירוע, שזכה לסיקור תקשורתי נרחב. גל סער, שניצל בנס באותו אירוע, סיפר אתמול (שני) בריאיון ל"חמש עם רפי רשף" על האירוע ואיך התגלגל לפתח דווקא מערכות הגנה נגד טילים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"הספקתי לראות את הטיל בערך מאה מטרים לפני שפגע, שמעתי אותו גם", סיפר סער. "היה מספיק זמן בשביל להבין שזה הולך לפגוע, אבל לא להזהיר". סער הוסיף: "היה פיצוץ גדול שהרים אותי באוויר".

בעקבות הירי, שפגע בטנק בעת שצוותו היה עליו ומסביבו, גל והצוות בנס נפצעו קל בלבד. "מעוצמת ההדף עפתי על הטנק, למזלי נחתתי על הבוץ", תיאר. "עוד באותו יום יצאנו למארב עם אותו טנק פגוע, כדי שלא נפתח פחד". סער הוסיף: "אחרי הפיצוץ, חזרנו לכלים וירינו לנקודות חשודות".

גל סער, כיום
גל סער, כיום | צילום: החדשות

סער סיפר שפרסום תיעד החיזבאללה תפס אותו באותו ערב בהפתעה: "הגששים קראו לי לחדר שלהם כדי לראות את השידור בטלוויזיה של החיזבאללה. דווחתי שם כגופה באותו אירוע".

סער, עם גלגול חייו, הגיע לפתח מערכות הגנה נגד טילים שנועדו ליירט אותם באוויר. "לא יודע אם אותו אירוע הוא הנקודה שהשפיע על הליכה לכיוון הזה", אמר. "זה כן תרם הרבה. החוסר אונים של לראות טיל נע לכיוונה מבלי היכולת להגיב לו, זה חוסר אונים שתרם למוטיבציה למצוא פתרון לדבר הזה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו