תמר, אלמנתו של הרב אחיעד אטינגר ז"ל שנרצח לפני יומיים בפיגוע ליד אריאל והובא למנוחות אתמול, סיפרה היום (שלישי) לראשונה על בעלה ועל האירוע הקשה שעברה המשפחה. "הוא מסר את נפשו למען הכלל, בחייו ובמותו", אמרה. "קוראים לממשלה להחזיר את הביטחון וההגנה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

תמר סיפרה על התמיכה הרבה שקיבלה מאזרחים ומתושבי היישוב עלי, בעקבות ההודעה על רצח בעלה. "אחיעד היה איש שהייתה לו רגישות לכל אחד שפגש, במיוחד לתלמידיו", סיפרה. "הוא היה קורא להם לומדים ולא תלמידים".

הרב אחיעד אטינגר ז"ל (צילום: נדב גולדשטיין/TPS, חדשות)
הרב אטינגר ז"ל | צילום: נדב גולדשטיין/TPS, חדשות

תמר הוסיפה: "חשוב לנו מאוד להמשיך את מפעל חייו - ישיבת עז ואמונה. הוא, בעבודת נמלים ותעצומות נפש גדולות הקים אותה במקום מאתגר. נודה לכל אחד שייתן את חלקו ויתרום למפעל הגדול של אחיעד".

"אבא גיבור, חזרת להציל אנשים"‎

מאות ליוו אתמול את הרב אחיעד אטינגר, שנרצח אתמול בפיגוע ליד אריאל, בדרכו האחרונה. טקס האשכבה לאטינגר, בן 47 במותו , נערך ביישובו עלי -והוא ייטמן בבית העלמין סגולה בפתח תקווה. רב היישוב עלי ספד לאטינגר, שהותיר אחריו אישה ו-12 ילדים, וגם שר החינוך נפתלי בנט נשא דברים ואמר: "מסרת את נשמתך כגיבור ישראל". בהלווייה הושמעה הקלטה של חלק מילדיו של הרב אטינגר ז"ל, שספדו לו והעלו זכרונות.

היינו מצטרפים אליך לקניות בשוק, לימדת הרבה אנשים תורה ובערב כשחזרת מהעבודה דאגת לקחת אחד מאיתנו לשיחה או ללימוד", אמרו ילדיו תחיה, צופיה, בניה, אליאב והדס בהקלטה שהושמעה בבית הקברות. "מאוד אהבת לעזור, היית בן אדם עם קדושה - השקעת הרבה שיבואו תלמידים לישיבה". עוד סיפרו הילדים: "היית עונה לאנשים בטלפון על כל נושא".

הילדים גם סיפרו על מעשי אביהם בזירת הפיגוע: "אבא, היית גיבור וחזרת בנסיעה ביום ראשון, חזרת להציל אנשים - ירית במחבל וככה הצלת הרבה אנשים. אבא יקר, אתה חסר לנו ממש, אוהבים אותך הילדים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו