פרצופו של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הפתיע ביממה האחרונה רבים שנסעו בנתיבי איילון. המנהיג הלבנוני מתוודה בשלטים ההומוריסטים של תאגיד המחזור אל''ה כי אינו ממחזר בקבוקים. כעת אנו מקבלים הצצה ראשונה לסרטונים שיופצו כחלק מהקמפיין החדש.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מסקר שנערך על ידי מכון מחקר שילוב, עולה כי 75% מהישראלים מצהירים על עצמם כי הם ממחזרים בקבוקי פלסטיק משפחתיים במחזורית לעיתים קרובות. באותו סקר גם נמצא שקיים פער בין המחזור בפועל לבין כוונות המחזור. מכאן ,שהדרך של הבקבוק למחזורית נתקלת לא פעם בשלל תירוצים ומגבלות הקמפיין ההומוריסטי בא לתת לציבור "דחיפה" ולעודד אותם באמת למחזר.

על פי נתוני התאגיד בישראל מוצבות לרשות הציבור כ-23 אלף מיחזוריות שלפי יושבת ראש אל"ה נחמה רונן "הפכו לתבנית נוף מולדתנו". עוד עולה מסיכום שנת 2018 בתאגיד המחזור כי 78% מיכלי פיקדון נאספו ומוחזרו, 61% בקבוקי משקה משפחתיים נאספו ומוחזרו וכ-1.2 מיליארד מיכלי שתייה גדולים וקטנים.

"מחזור בקבוקים היא פעולה פשוטה וקלה שכל אחד מאיתנו יכול וצריך לעשות", ממשיכה רונן, "ולמרות זאת נותרו עדין אנשים שלא ביקרו הרבה זמן או בכלל במיחזורית, אפילו שהיא ממש מתחת לבית שלהם. המחזור הוא לא מטרה בפני עצמה אלא חלק מקיימות של מדינה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו