יולדת ברכב (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
יולדת ברכב | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות
לאורך כל תשעת חודשי ההיריון שלה, לא דמיינה דנה גרין שכך תראה הלידה. במקום חדר לידה מסודר עם צוות רפואי מיומן עליו חלמה, היא מצאה את עצמה יולדת בחניית בית החולים מאיר. את תפקיד המיילד מילא גל בעלה, שהצליח במהרה לתפוס את התינוקת שיצאה מבטן אימה - וכעמט נפלה לתוך מכנסיה של האם. 

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

זאת לא הלידה הראשונה של דנה וגל גרין מאלפי מנשה, אך הם עדיין הופתעו מהתינוקת שלא יכולה הייתה להמתין רגע נוסף ויצאה לאוויר העולם בחניון של בית חולים מאיר ומההתרגשות הרבה של כל הסובבים.  

ביום ראשון בשעות הצהריים החלה דנה להרגיש את הצירים מתגברים, בני הזוג החליטו שהגיע הזמן לצאת לכיוון בית החולים בכפר סבא. "כשהגענו לחניה הרגשתי לחצים ושהילדה רוצה לצאת", נזכרת דנה בהתרגשות. חלי ונונו, אחות בבית החולים, הבחינה בזוג הלחוץ, הבינה את הדחיפות והזעיקה את הצוות הרפואי - "אבל הילדה שלי התעקשה לא לחכות", הוסיפה דנה בחיוך.

ההורים המאושרים (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
ההורים המאושרים | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

דנה הכאובה החלה להרגיש את התינוקת מתחילה לצאת, כשבן זוגה לא נרתע, יצא מהרכב ועבר לצד השני. הוא לא התבלבל והצליח לתפוס את התינוקת שיצאה - אל תוך מכנסיה של האם. 

באותו זמן סיימה המיילדת אלה גורביץ' את משמרת הלילה שלה, ובדרכה לרכב שמעה את הצעקות של דנה: "שמעתי צרחה והבנתי שאישה יולדת", סיפרה. "התכוונתי להוציא מהתיק את הציוד הרפואי שתמיד נמצא איתי אבל הבנתי שאין זמן". גורביץ' סיפרה על רגעי הדרמה כשהבינה שחבל הטבור מסכן את התינוקת: "החבל הסתובב סביב הצוואר והידיים שלה, הצלחתי להתיר אותו והתינוקת נרגעה". לאחר מכן, סיפרה, "שמתי אותה על החזה של אימא שלה וכולנו התרגשנו איתה".

"הכול קרה נורא מהר, היו המון אנשים מסביב", נזכרה דנה והדגישה את המקצועיות של הצוות הרפואי והמאבטחים שהיו במקום. "אם היה לנו רמזור אחד יותר מידי", נזכר גיל, "לא היינו מספיקים להגיע. היה לנו מזל".  

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו