הרב חיים דרוקמן  (צילום: החדשות)
התנצלות הרב דרוקמן | צילום: החדשות

הרב חיים דרוקמן, מבכירי הציונות הדתית, הוציא היום (שלישי) התנצלות רשמית על התנהלותו בפרשת ההטדות המיניות בהן הורשע הרב מוטי אלון. במכתב לראשי ישיבות ולמחנכים כתב דרוקמן: "זו הזדמנות עבורי לעמוד לצד הנפגעים".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

במכתב שנשלח לקראת יום עיון העוסק בחוסן נפשי ובהתמודדות עם פגיעות מיניות במערכת החינוך הדתית, כתב דרוקמן: "לצערי הרב אני מודע לכך שחלק מפעולותיי בתחום הנ"ל הותירו רושם שונה ומוטעה, בגלל שדרכים שנקטתי בהן לא הובנו כראוי. צר לי מאוד על כך, ובמיוחד אם יש כאלו שאולי נפגעו מכך". עוד הצהיר דרוקמן במכתב על המחויבות המלאה "לטפל בפגיעות המיניות, לעמוד לצד הנפגעים ולהתייצב כנגד פוגעים, ללא שמץ של השתקה או טיוח חס וחלילה". 

הרב מוטי אלון (צילום: David Vaaknin/Flash 90/Pool, חדשות)
הרב מוטי אלון | צילום: David Vaaknin/Flash 90/Pool, חדשות

לאחרונה הודיעו כמה מהתורמים הכבדים של מוסדות הקשורים לרב על כך שיפסיקו את התרומות עד שדרוקמן יתנצל. קבוצת רבנים אמריקנים אף איימה שאם התנצלות כזו לא תגיע עד היום בחצות, הם יורו לתורמים להפסיק את התרומות. אך בסביבתו של הרב אומרים שהמכתב הגיע ללא שום קשר לאיומים, וש"הוא כתב מה שנכון בעיניו".

בין אם ההתנצלות כנה ובין אם לא, ניכר שמרכז הישיבות והאולפנות של בני עקיבא הסיקו את המסקנות מהאירועים הקשים. במוסדות החינוך של התנועה נערכים לשנה של סדנאות על מוגנות מינית והתמודדות עם הטרדות מיניות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו