גלנט. חטב עצים באלסקה (צילום: גילי יערי/ Flash90, חדשות)
"אסור לנו לאבד אחיזה בדרום" | צילום: גילי יערי/ Flash90, חדשות

לקראת יצירת תכנית אסטרטגית לבניית 40 אלף יחידות דיור בנגב ובגליל, כינס היום (חמישי) משרד הבינוי והשיכון את נציגי תנועות ההתיישבות בישראל, בו השתתף שר הבינוי והשיכון יואב גלנט. "היום כשאני מגיע לנגב ומסתכל על סביבת העיר באר שבע אני מזדעזע מכמות הבנייה הבדואית הבלתי חוקית של השנים האחרונות", אמר השר. "אסור לנו לאבד את האחיזה בדרום".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לכנס, בו הוצגה התוכנית המרכזית של משרד הבינוי והשיכון לחיזוק המרחב הכפרי בנגב ובגליל הוזמנו נציגי תנועות ההתיישבות, ביניהם תנועות נוער, עמותות מיישבות ותנועות המושבים והקיבוצים. במהלך הנאום הביע השר גלנט את דאגתו למצב בנגב ובגליל ואת הרצון שלו לשפר ולפתח את החיים במרחב הכפרי בפריפריה.

"היום אנו מתניעים תכנית אסטרטגית אשר מהווה צעד משמעותי למימוש חזונו של בן גוריון, החזון הציוני בהתיישבות", אמר גלנט והסביר את חשיבות בני הנוער בפיתוח והגשמת החזון הציוני: "אנו, במשרד הבינוי והשיכון רואים כמשימה את בניין רוח הנוער הציוני הבונה ומיישב את הארץ".

בהמשך נאומו התייחס גלנט לבנייה הבדואית בנגב ולפגיעת החקלאים ברחבי הארץ. "לא יכול להיות שלא תתאפשר התיישבות היכן שהמדינה מחליטה בגלל פורעי חוק בעיקר על רקע לאומני", טען גלנט והמשיך: "אני מזדעזע מכמות הבנייה הבדואית הבלתי חוקית של השנים האחרונות. בחלקים מסוימים בגליל המרכזי המצב דומה. עלינו להחזיר את תנופת ההתיישבות היהודית לנגב ולגליל".