צילום ארכיון
צילום ארכיון | צילום: החדשות

שדרות רוטשילד בתל אביב נחסמו לתנועה בעקבות המחאה הערב (שבת) נגד השחיתות בתל אביב. הרחוב נסגר לתנועת כלי רכב מאלנבי ועד כיכר הבימה, מכיוון דרום לצפון. ציבור הנהגים מתבקש שלא להגיע לאזור ולבחור בדרכים חלופיות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המחאה הערב ברוטשילד מתקיימת במקביל להפגנה אחרת שנערכת בפתח תקווה, שם מאות בני אדם הגיעו להפגין נגד השחיתות. אתמול התייחס יוזם ההפגנה אלדד יניב לחשיפת אולפן שישי ואמר כי "עכשיו זה רשמי: ביבי יחקר באזהרה".

אמש חשף אמנון אברמוביץ' כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ככל הנראה יעיד או ייחקר באזהרה בתיק הצוללות וכלי השיט. נתניהו ייתבקש להעיד, ככל הנראה עדות פתוחה, ולאחריה להיחקר באזהרה. עם התקדמות החקירה כתבי אישום צפויים להיות מוגשים נגד הנאשמים המרכזיים: דוד שמרון, אבריאל בר יוסף, אלי (צ'ייני) מרום ודוד שרן. נגד יועצרו של ראש הממשלה - עו"ד יצחק מולכו - ככל הנראה לא יוגש כתב אישום.

ארכיון
ארכיון | צילום: החדשות

ייתכן שעוד לפני שנתניהו יזומן להעיד בתיק 3000, המשטרה תפנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, על מנת לבקש את אישורו לזמן את השר יובל שטייניץ לעדות פתוחה בפרשה. בין תפקידיו השונים של שטייניץ הוא היה שר המודיעין ולנושאים אסטרטגיים, התפקיד שלכאורה מעורב גם בעסקת הצוללות עם טינסקרופ הגרמנית.

מעבר לכך, גם נגד השר שטייניץ, כמו נתניהו, עולות הטענות שמקורביו מעורבים בפרשה וחלקם הגדול אף נחקר באזהרה. גם החקירה בתיקים האחרים מתקדמת. בתיק 1000 יש פוטנציאל לשוחד, אך קיימת על כך מחלוקת, לגבי העברה של מרמה והפרת אמונים - אין מחלוקת כלל.  נתניהו מצדו, טוען כי אין שוחד ושאת הויזה למילצ'ן הוא סידר על קריטריון ביטחון ישראל.

בתיק 2000, מגיע מידע נוסף מעבר למה שמצוי בהקלטות. עולה אינטראקציה פתולוגית של שנאה ושותפות, אך טרם ברור האם היחסים האלה היו רק יחסי שלטון-תקשורת או שהם הניבו גם עסקה כלכלית. קשה לדעת אם יוגש כתב אישום בתיק זה.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה לפרסום אתמול כי "פעם אחר פעם מנסים באופן מאולץ לקשור את ראש הממשלה לפרשת הצוללות וכלי השייט, בשעה שמשרד המשפטים הבהיר כבר שראש הממשלה אינו חשוד בדבר. שמענו הרבה נבואות במשך הזמן והרבה ספקולציות על 'מה עשוי להיות', אבל דבר אחד ברור: לא יהיה כלום כי לא היה כלום".