ליאל הובא למנוחות
ליאל הובא למנוחות | צילום:

כאלף בני אדם הגיעו היום (חמישי) לבית העלמין במצפה רמון, שם מובא למנוחות ליאל אלמקייס בן ה-13 שנהרג ביום שלישי בתאונת הדרכים הקשה בדרום, לאחר שהרכב בו נסעה המשפחה התנגש בגמל. בבית החולים סורוקה בבאר שבע מאושפזת עדיין אמו של אלמקייס, שבמצבה חל שיפור אך הוא עדיין מוגדר קשה. אביו שנפצע גם הוא הובא באמבולנס מבית החולים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

דודתו ובת דודתו של ליאל אמרו במהלך ההלווייה כי "זה נראה ומרגיש כמו חלום רע". רב העיר ספד לאלמקייס: "היית ילד רגיש, מיוחד, אהוב כל כך על בני משפחתך. אחיך יישבו שבעה לבד, בלי אמא. היהלום של המשפחה נקטף".

מבית החולים סורוקה נמסר מוקדם יותר כי אמו של ליאל שבה להכרתה ונושמת בכוחות עצמה. מצבה מוגדר קשה, אך יציב והיא עדיין לא התבשרה שבנה נהרג. פרופסור מוטי קליין, מנהל היחידה לטיפול נמרץ בסורוקה אמר: "האישה פונתה לביה"ח כשהיא סובלת מפגיעת ראש קשה. היא עברה ייצוב ראשוני בחדר הטראומה ובהמשך עברה התערבות נוירוכירורגית בחדר ניתוח, והועברה להמשך טיפול ביחידה לטיפול נמרץ כללי. אתמול בשעות הערב היא שבה להכרה ואף חזרה לנשום בכוחות עצמה".

זירת התאונה (צילום: דוברות מדא)
זירת התאונה | צילום: דוברות מדא

בבית ספרו של אלמקייס במצפה רמון הוצב אתמול לוח זיכרון עם תמונתו ועליו נכתב כי בית הספר "התבשר על הטרגדיה הנוראית - מותו בטרם עת של ליאל שלנו". התלמידים והמורים כתבו בין היתר: "נזכור לעד את הנער הנדיר, יפה התואר, עם החיוך הכובש, הביישנות, שמחת החיים, חבר אמיתי, בעל נוכחות כובשת וצניעות. נזכור אותך לעד, ליאל היקר והאהוב שלנו".

עדי עמר, קרובת משפחתו של ליאל סיפרה שהמשפחה הייתה בדרכה צפונה לחתונה משפחתית כשלפתע הופיע הגמל בכביש. "לא היה לו לאן לברוח, אז הוא סטה מהכביש והם התהפכו לתוך תעלה", אמרה. "זה לא המקרה הראשון ולא נעשה דבר, זה מעציב מאוד, רק לפני מספר חודשים נהרג שם מישהו מגמל. משפחה שלמה נהרסה צריך לעשות משהו".