יממה לאחר רצח האישה בטבריה, שראשה נערף וגופתה הוצתה לפי החשד בידי בן זוגה לשעבר, הותרו לפרסום שמותיהם: מאיר אפרים גולדשטיין, בן 34, הוא החשוד ברצח גרושתו - אדל גולדשטיין ז"ל, בת 33. השניים היו נשואים ללא ילדים ונפרדו לאחרונה. הבוקר (חמישי) הובא גולדשטיין לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בטבריה וסנגורו יבקש לשלוח אותו להסתכלות. על מרבית פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"החשוד עצמו כרגע לא מתמצא לא במקום ולא בזמן", אמר עו"ד אפרים דמרי, שמייצג את גולדשטיין. "לכן אני הולך לבקש מבית המשפט לשלוח אותו להסתכלות פסיכיאטרית מעמיקה מאוד. אתמול בלילה, בדק אותו פסיכיאטר, אבל זה לא מספיק. גם בתשובותיו אליי, אני יכול לומר שיש צורך במיידית לבדוק את עברו הפסיכיאטרי".

אדל גולדשטיין ז"ל (צילום: אודי מזרחי, חדשות בזמן בפייסבוק)
אדל גולדשטיין ז"ל | צילום: אודי מזרחי, חדשות בזמן בפייסבוק

לדברי עו"ד דמרי, גולדשטיין אינו מצוי כרגע ברמה שהוא מבין מה הוא עשה. "מה שאני יכול לומר זה שגם את סיבותיו שלו, המניעים שלו, למה שביצע לכאורה, הוא סיפר שהוא יוכל לחשוף רק בעוד מספר ימים לאחר שתתגלה לו איזושהי רוחניות מסוימת".

עו"ד דמרי המשיך: "אחד מרבני הקהילה לקח אותו באופן אישי לאיזשהו פסיכיאטר שלא אחשוף את שמו. אותו פסיכיאטר, שנחשב למומחה בתחומו במדינה, נתן לו טיפול תרופתי מסוים. זה מה שאני יכול כרגע לומר. הנושא כאמור ייבדק. אנחנו בתחילתה של החקירה".

מוקדם יותר היום סיפרה יפית טרבלסי, חברתה של אדל ז"ל, בריאיון לתוכנית "העולם הבוקר" על היחסים הבעיתיים בין בני הזוג: "אדל אמרה כי הוא החליט להתגרש ממנה, והיא שמחה על כך. היא עברה חיים קשים איתו". עוד סיפרה טרבלסי כי מיד לאחר הגירושים אמרה אדל לחברותיה הקרובות כי היא חוששת לחייה, אבל הן לא האמינו שהחשוד יפגע בה: "הבנתי מאותן חברות שהיא נורא כיבדה אותו והעריכה אותו, אבל כנראה שהוא לא בריא בנפשו".

"כששמענו על הרצח אתמול, ממש הזדעזענו", הוסיפה טרבלסי, שעבדה עמה כמטפלת במעון לילדים. "אדל הייתה אישה מאוד עדינה ואצילית, בעלת ענווה שניסתה להתרחק מצרות ומדיבורי לשון הרע. היא מעולם לא סיפרה על חייה הפרטים, הייתה נורא רגועה ושקטה".

"הוא החזיק את הראש בידיו, חשבתי שמדובר בבובה"

כוחות משטרה גדולים הוזעקו אתמול לדירה ברחוב נחמני בטבריה, לאחר שהתקבל דיווח על חשוד המתהלך עם כתמי דם על בגדיו. השוטרים שהגיעו למקום הבחינו בדירה שעולה בלהבות, ובתוכה מצאו גופת אישה עם סימני חבלות קשים, שראשה נערף. החשוד, בעלה לשעבר של הנרצחת, נעצר סמוך לזירה ונלקח לחקירה משטרתית.

אמש סיפר סניגורו של גולדשטיין כי לחשוד יש עבר פסיכיאטרי והוא אף אושפז בעבר בבית חולים פסיכיאטרי. הסניגור, עו"ד סעיד חדד, סיפר כי גולדשטיין עלה לארץ ממולדובה בשנת 1991, שירת בצבא ולאחר השירות עבר לגור בטבריה.

זירת הרצח בטבריה, אתמול (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
זירת הרצח בטבריה, אתמול | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

תושבי השכונה, שהבחינו בחשוד מתהלך ברחוב, סיפרו כי בתחילה לא חשדו כי משהו חריג. "הוא החזיק את הראש שערף בידיו ושם סרט על המגבת כדי להחזיק אותו", הוא שם אותו כמו קסדה", סיפר וויסאם דראושה, קבלן שעבד ברחוב. "בהתחלה לא הבנתי מה הוא מחזיק, חשבתי שמדובר בראש של בובה". לאחר מכן סיפר דראושה כי החשוד לקח עמו את הראש הכרות לכיוון פח האשפה וניסה להבעירו.

בהמשך, כך לפי דראושה, הוא שאל את החשוד מדוע בגדיו ספוגים בדם - אך הוא לא השיב. המתנדב שחזר: "התגלה מחזה מבעית. כשהגיעו השוטרים הוא לא התנגד. הוא הושיט להם את הידיים והם שמו לו את האזיקים".