נרצחה בפתח ביתה, דפנה מאיר ז"ל (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
"המצב לא קל", דפנה מאיר | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

מסע הלוויתה של דפנה מאיר ז"ל שנרצחה אתמול (ראשון) בפיגוע הדקירה בעתניאל, ייצא היום בשעה 09:00 מהיישוב עתניאל ובשעה 11:00 מבית ההספד בהר המנוחות בירושלים. ‎מאיר בת ה-38, הותירה אחריה בעל ושישה ילדים, שניים מהם ילדי אמנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כחודשיים, בעקבות פיגוע הירי סמוך לעתניאל בו נרצחו הרב יעקב ליטמן ובנו נתנאל, כתבה מאיר מסר בו העלתה את החשש מאירוע ביטחוני העלול להתרחש ביישוב ועל האפשרות שמישהו מקרוביה ייפגע. "עולים בי לאחרונה הרבה הרהורים", כתבה. "מחשבות על למה, מה צריך לעשות, מה לא צריך או אי אפשר או לא כדאי. איך לנהוג, במיוחד בכביש אבל לא רק. על הפחדים, על בעלי ועל הילדים, על החברים והמשפחה. המצב לא קל, יש לי לפעמים תחושה של רולטה רוסית ויש גם נדודי שינה".

אין תמונה
דפנה ובעלה נתן
זירת התאונה בה נהרג הרב מרק (צילום: חדשות)
זירת הפיגוע בעתניאל | צילום: חדשותמאיר, שעבדה כאחות במחלקה הנוירוכירורגית בבית החולים סורוקה שיתפה בתחושותיה לנוכח הפיגוע הרצחני ההוא. "ש לי עבודה מותחת מאוד שכרוכה במראות מאוד קשים", ציינה. "יש המון עצב בעבודה שלי. קשה לי לפעמים להירדם אחרי משמרות. אני מסתובבת סהרורית בבית לפחות שעתיים".

מחפשים אחר מחבלים (צילום: יוחאי הילל / tps)
מצוד אחר המחבל, עתניאל | צילום: יוחאי הילל / tps

"אנשי רפואת החירום של הכפר מגיעים לזירות אירוע מסוכנות", הסבירה. "אולי עדיין יש שם מלכודות? זה מפחיד! וכשהם יוצאים בדקות הראשונות עד להגעה אולי יש להם זמן לחשוב 'את מי אני אפגוש הפעם? אולי את השכן, החבר, אולי את האישה?'. הרי זו מציאות נוראית!"‎. 

"אישה של חסד"

מאיר נרצחה כשמחבל הצליח לחדור לביתה ביישוב עתניאל כשהוא חמוש בסכין. היא ניסתה להיאבק בו אך לבסוף הוא הצליח לדקור אותה מספר פעמים בפלג גופה העליון, לעיני בתה בת ה-15. חקירת האירוע העלתה כי רק לאחר שצעקה בשארית כוחותיה, הצליחה להבריח את המחבל מהמקום למנוע ממנו להמשיך ולפגוע גם בילדיה.

"ראינו הרבה מוות ביישוב" (צילום: יוחאי הילל / tps)
סריקות בין בתי התושבים בעתניאל | צילום: יוחאי הילל / tps

"היא הייתה אישה מקסימה, מלאת חיים ואהבה אותם", סיפרה חברתה ימית. "היא עזרה בכל דבר, כל הזמן היא עשתה חסד. היא לקחה שני ילדי אמנה ואימצה אותם מגיל צעיר. היא היתה אחות במקצועה וכל מי שנזקק - היא סייעה לו במסירות".

מח"ט יהודה בחפ"ק החיפושים (צילום: דובר צה"ל)
מח"ט יהודה בחפ"ק החיפושים | צילום: דובר צה"ל

"דפנה עבדה בבית חולים במחלקה הנוירו-כירורגית, שהמראות שם קשים ולא כל אחד יכול לעמוד בזה", הוסיפה ימית. "היא למדה ערבית כדי לעזור לכולם בבית החולים. זה לא קל לשמוע שזה קרה לחברה כל כך קרובה. זה כואב מאוד, וכל מילה היא עצב גדול". ‎

חשד: המחבל הועסק כפועל בניין ביישוב

כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר המחבל שביצע את הרצח ביישוב. כוחות מיוחדים בשילוב כלי טיס השתתפו בסריקות, מתמקדים בכפרים הפלסטינים באזור, בהם הכפר חרבת כרמה, תוך שהם מסתייעים בפצצות תאורה.

פצצות תאורה בסריקות אחר המחבל
פצצות תאורה באזור החיפושים אחר המחבל | צילום:

זמן קצר לאחר האירוע הונחו תושבי עתניאל על ידי כוחות הביטחון להסתגר בבתיהם מחשש לאירוע בטחוני נוסף, אולם מספר שעות לאחר מכן התברר כי המחבל אינו שוהה בתחומי היישוב. חקירה ראשונית העלתה חשד שהמחבל הועסק כפועל בבניין ביישוב.

ממצאים שנאספו בחקירה העידו על בריחת המחבל מהיישוב אך לא על כניסתו, מה שמחזק את ההערכה כי הוא לא חדר ליישוב באופן חריג בכדי לבצע את הפיגוע. בעקבות החשד המדובר, הוחלט כי מחר לא תותר כניסתם של פועלים פלסטינים ליישובי הר חברון.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי ועופר חדד.