"הם לא היו פוגעים בה, היא כל עולמם": יממה לאחר שהובהלה פעוטה בת שנתיים לבית החולים במצב קשה לאחר שאותרו חבלות בראשה, הוארך מעצרו של האב החשוד ב-3 ימים, ואילו האם החשודה נשלחה למעצר בית. במקביל, קרובי ההורים החשודים ברשלנות כלפי בתם הקטנה מתנערים מהחשדות ומבהירים כי לעולם לא היו פוגעים בה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"עושים עוול לאמא שלא נותנים לה להיות עם הילדה, היא צריכה את אמא שלה", מספרת היום (שישי) אחותה של האם בשיחה עם חדשות 2 Online. "בלילה היא פתחה עיניים וראתה אותי ולא את אמא שלה. אחותי ובעלה מעולם לא פגעו בשתי בנותיהם, הן כל עולמן".

אחות נוספת מספרת כי אחותה דואגת לבתה הפעוטה בכל פרט ופרט: "אני לא מצליחה לחשוב איך החשדות הנוראיים האלה מתיישבים עם אחותי ובן זוגה. אנחנו צמודים לתינוקת ורק מתפללים שהיא תחלים".

אמו של האב החשוד: "האמת תצא לאור"

"אם האמת תצא לאור, הכל יתבהר", אמרה אמו של האב החשוד. "היום בבית המשפט התמונה התבהרה, כלתי השתחררה ואני מקווה שביום שני גם הבן שלי יהיה בחוץ. תתפללו בשביל הנכדה שלי, למרות שהמצב הולך ומשתפר - תמשיכו להתפלל".

סבתה של הפעוטה טענה כי לא ייתכן שבנה וזוגתו גרמו נזק כלשהו לבתם. "הכלה והבן גרים שלוש קומות מתחתתיי, אנחנו כל הזמן בקשר, אף פעם לא הייתה שום קטטה, הבעל והאישה אנשים בלי עבר פלילי, שום דבר שלא נוגע לדברים כאלה", היא אמרה. "שיבדקו את הבנות בגן, שיבדקו עם עובדת סוציאלית, שיבדקו כל דבר שהוא בקרבה אליהן, והאמת תצא לאור".

עו"ד אסף גונן (צילום: חדשות 2)
עו"ד אסף גונן | צילום: חדשות 2

"האם מפורקת ושבורה", אמר פרקליטה של האם, עו"ד אסף גונן. "מדובר באמא מסורה ממשפחה סופר-נורמטיבית שכל הפרשה הזאת נפלה עליה כרעם ביום בהיר. טוב עשה בית המשפט כשעשה את האיזונים הנכונים ושיחרר את האם למעצר בית. הוא הבין שהאם אינה קשורה, כך גם לגבי הבעל".

"היו פה מחדלי חקירה רציניים מאוד של המשטרה", הוסיף הפרקליט. "הם היו יכולים לחסוך לנו את כל הסיפור הזה של המעצר, אם רק היו בודקים יותר לעומק והיו חוקרים את העדים הרלוונטיים כבר אתמול".

האם טוענת: כוס הושלכה לעבר התינוקת - וגרמה לחבלה קשה

בדיון להארכת מעצרם של ההורים בבית משפט השלום בפתח תקווה שנערך הבוקר, ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם של בני הזוג שבתם מאושפזת במצב קשה ב-7 ימים נוספים - זאת על מנת למצות את החקירה, לאחר שנמצאו סתירות בגרסאות שמסרו ההורים לאחר האירוע. בבקשת המעצר אף הוחמרו החשדות כנגד בני הזוג ובמשטרה אף חושדים בסעיף של חבלה חמורה בחסר ישע.

האם טענה בחקירתה שבני המשפחה ישבו בחצר ביתם, ואז מעבר לגדר הושלכה כוס או כלי זכוכית אחר, שגרמו לפציעתה של בתה. לדבריה, אין זה מקרה נדיר בשכונה בה היא מתגוררת בעיר בשפלה.

תוך זמן קצר, כך לטענתה, הבחינה האם שבתה הקטנה שנמצאה כל העת לידה החלה לדמם, נבהלה ולקחה אותה לבית החולים קפלן, שם לטענתה, אמרו לה כי מדובר בחתכים שטחיים, טיפלו בה ושחררו אותה לביתה.

תינוק בן שנה במצב קשה (אילוסטרציה) (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרסרק בשלב מאוחר יותר, הבינו ההורים כי הפגיעה חמורה יותר - וניגשו פעם נוספת לבית החולים, שם זיהו את חבלת הראש החמורה והעבירו את התינוקת לבית החולים שניידר שם היא עדיין מאושפזת כשהיא מורדמת ומונשמת במצב קשה.

מבית החולים קפלן נמסר כי ההורים הגיעו ב-7 בערב, הצוות הרפואי זיהה פציעות שטחיות בלבד, טיפל בהן ואף הפעיל עובדת סוציאלית כדי ללוות את המקרה ושחרר את התינוקת עם הוריה הביתה, וכי באותו שלב לא זוהה כל נזק מעבר לפציעות השטחיות.

ההורים הגיעו פעם נוספת לבית החולים בשעה 1 בלילה, אז הבחינו הרופאים בדימום הפנימי -ומיד הבהילו את התינוקת לבית החולים שניידר שם היא מאושפזת במצב קשה. מבית החולים שניידר נמסר כי מצבה של הפעוטה השתפר מעט, אך עדיין מוגדר קשה.

"רוצה את הבת שלי"

"אמרתי לשוטרים שלא עשיתי שום דבר רע, אני לא מבינה למה זורקים אותי למעצר, אני רוצה את הבת שלי", אמרה אמש האם לעו"ד רן אלון שמייצג אותה מטעם הסנגוריה הציבורית. "ברגע שראיתי שהיא נפצעה מיד הלכתי איתה לבית החולים. בבקשה שחררו אותי כדי שאוכל להיות איתה".

עו"ד אלון מדגיש כי האם מכחישה כל חשד למעורבות בפלילים והוסיף כי מצבה הנפשי קשה מאוד. "מדובר באם מסורה לבנותיה, שכל מה שעומד לנגד עיניה כרגע זו הדאגה לשלום בתה התינוקת ורצונה העז להיות לצידה", אמר. "מדובר באישה נורמטיבית שלראשונה בחייה מוצאת את עצמה לפתח במעצר. מגרסתה לא עולה כל מעשה פלילי מצידה".

אין תמונה
בית החולים שניידר

"מעולם לא היו תלונות כנגד האב על אלימות במשפחה או אלימות כלפי בנותיו", מסר עו"ד גיל גבאי שמייצג את האב מטעם הסנגוריה הציבורית. "האב מכחיש את החשדות שהועלו כנגדו. לאחר שנפצעה, ההורים הם שלקחו אותה לטיפול. כרגע כל מה שמעסיק את האב זו החלמה מהירה של בתו".