יממה לאחר שבית הדין לעבודה קיבל את תביעתו של אב הבית לשעבר בבית ראש הממשלה מני נפתלי - הבוקר (חמישי) מתייחסת לפסק הדין ליליאן פרץ, מי שהייתה עוזרת הבית של משפחת נתניהו במשך שש שנים. "זה מחזיר לנו קצת את הכבוד, למי שלא האמינו לו", אמרה בשיחה עם חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כל מי שעבד שם יודע מה קורה שם", אומרת פרץ, שהגישה ב-2010 תביעה על סך 300 אלף שקלים נגד משפחת נתניהו לאחר שלטענתה עברה מסכת התעללויות והשפלות מידי שרה נתניהו. אשת ראש הממשלה הגיבה אז בתביעה נגדית בשל מה שכינתה "מסכת שקרים והכפשות" וכשנתיים וחצי לאחר מכן הגיעו הצדדים לפשרה, שבמסגרתה משכו את התביעות ההדדיות.

"זה לא מעניין אותי, אני מתעסקת בדברים טובים, בנכדים שלי, במשפחה שלי, בבריאות", מבהירה פרץ. "לא נראה לי שהוא (מני נפתלי) ישים הכול בצד. אתמול הוא אמר שעכשיו הוא יכול להגיד מה שהוא רוצה, נראה לי שעכשיו המלחמה שלו תתחיל".

בנימין ושרה נתניהו (צילום: חדשות 2)
"כל מי שעבד שם יודע" | צילום: חדשות 2

התביעה התקבלה, מני נפתלי יפוצה

בית הדין לעבודה קיבל את טענותיו של נפתלי, שעבד כאב הבית במעון ראש הממשלה, על יחס פוגעני מצד רעיית ראש הממשלה והורה כי נפתלי יקבל פיצוי כספי. "העובדים נדרשו לעבוד שעות רבות וחריגות", הסביר בית הדין. "בשל כך תחלופת העובדים במעון ראש הממשלה הייתה גבוהה וגרמה למחסור כרוני בכוח אדם".

"בפני בית הדין לעבודה הובאו עדויות רבות המצביעות על כך שבמעון ראש הממשלה שררו תנאי העסקה פוגעניים, בשל התנהגותה של שרה נתניהו ויחסה לעובדים", נכתב אתמול בהחלטת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים.

בית המשפט קיבל את טענת המדינה לפיה מעון ראש הממשלה הינו "סביבת עבודה ייחודית השונה מסביבת העבודה המקובלת במגזר הציבורי. ואולם עובדה זו אינה מצדיקה העסקה פוגענית שבה עובדים חסרי אונים נאלצים לעבוד שעות רבות מאוד, תוך שהם חשופים לדרישות מוגזמות להעלבות ולהתפרצויות זעם".

מני נפתלי (צילום: עמית ולדמן)
מני נפתלי | צילום: עמית ולדמן

"דווקא מעון ראש הממשלה, על כל המורכבות שלו, אמור לשמש מופת ודגל לשמירה קפדנית על זכויותיהם של העובדים בו ועל קיומה של סביבת עבודה ששוררים בה יחסים של כבוד והערכה לעובדים, או לפחות יחסי עבודה המתאפיינים באדיבות ובענייניות", הוסיף בית הדין. "לדאבוננו הרב, זו לא התמונה המצטיירת בתיק זה".

לפי קביעת בית הדין, המדינה תשלם לנפתלי 155 אלף שקלים. 75 אלף מתוכם יינתנו כפיצוי בשל הטעיה ובשל הפרת הוראות חוק הודעה מוקדמת, ו-80 אלף השקלים הנותרים יועברו לנפתלי בגין עוגמת נפש בשל העסקה פוגענית במעון ראש הממשלה.

כמו כן, המדינה תשלם את הוצאות התובע בסך של 15 אלף שקלים. עם זאת, התביעה של מני נפתלי לפיצוי בגין הפרת הוראות חוק איסור לשון הרע נדחתה על ידי בית המשפט.

לעיון בפסק הדין המלא לחצו כאן

לפניות לכתב: Azria@ch2news.co.il

לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם