כוחות משטרה גדולים הוקפצו לפנות בוקר לשכונה חרדית באשדוד, לאחר שעשרות מתפרעים חרדים תקפו שוטרים צבאיים שהשתתפו במבצע ללכידת עריקים. המתפרעים התקיפו שתי ניידות של משטרה צבאית ואפילו הפכו אחת מהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות המשטרה חילצו את השוטרים הצבאיים תוך שפיזרו את ההמון. במהלך הפעילות מספר ניידות משטרה נפגעו קלות כתוצאה מיידוי אבנים.

רכב המשטרה הצבאית הפוך
ניידת משטרה צבאית הפוכה באמצע הרחוב | צילום:

"אנו רואים את האירוע בחומרה רבה וננקוט בכל האמצעים לאיתור המעורבים ולמיצוי הדין עמם", נמסר מהמשטרה. שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, גינה את התקיפה: "ההתקפה האלימה הלילה כלפי חיילי צה"ל שהגיעו לבצע את משימתם באשדוד, וכלפי שוטרים שהוזעקו לסייע להם, היא בלתי נסבלת ומחייבת נקיטת יד קשה אל מול המתפרעים. אסור לנו להיות סובלניים למיעוט קיצוני ופורע חוק, ומי שמרים ידו על חיילי צה"ל - או נוקט באלימות באופן כללי - חייב להיענש בחומרה".

יעלון הוסיף: "אני מצפה מראשי הציבור החרדי לגנות את האירוע האלים, הנוגד באופן מוחלט את מגמות ההשתלבות של צעירים חרדים בצה"ל ובמעגל העבודה - באופן שתורם הן לחברה החרדית והן למדינת ישראל".

אב המשפחה של הצעיר החרדי אותו הגיעו לעצור אמר שחשב תחילה שהשוטרים הם בכלל מחבלים, מאחר והיו לבושים בבגדים אזרחיים. האב התקשר למשטרה, אז הבינו שמדובר במשטרה צבאית. תוך מספר דקות לאחר הגעת השוטרים הצבאיים, הוזעקו עשרות חרדים למקום. השוטרים, שלא מצאו את העריק, ניסו לחזור לניידת בליווי שירים וגידופים מצד המתפרעים ואז גילו כי הרכב ניצב על גגו. איש לא נעצר באירוע.

המהומה באשדוד
איש לא נעצר | צילום:

"את האיומים של משטרת אשדוד אנחנו מכירים", אמר אחד המתפרעים. "קודם שימצו את הדין ושימצאו את אלה שהציתו את ניידת המשטרה בהפגנה בעיר לפני שנתיים, ואז שימצאו עם החבר'ה של הלילה".