מנכ"לית "שוברים שתיקה" מגיבה לתחקיר: יולי נובק תקפה באולפן חדשות 2 את "הארגונים שפועלים להשתיק את מי שמבקש לבקר את הממשלה ואת הכיבוש". נובק טענה כי "קיבלתם את הפרשנות של 'עד כאן', שהאינטרסים שלהם ברורים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש בישראל מספר ארגונים, ביניהם 'עד כאן' וועד מתיישבי שומרון, בשיתוף עם מספר חברי כנסת מהליכוד והבית היהודי, שפועלים להשתיק את מי שמבקש לבקר את הממשל ואת הכיבוש", כך טוענת נובק. "השיטות שלהם לא ראויות, שיטות של מעקבים, של מצלמות נסתרות, כדי לטעון טענות מופרכות".

"המטרה שלנו היא לאסוף מידע מחיילים ששירתו בשטחים ולפרסם אותו", מסבירה נובק. "אנחנו עובדים בצמוד עם הצנזורה, ועם כל הכבוד לאבי דיכטר ולאלוף פיקוד מרכז לשעבר שהוזכר בכתבה, הוא הגוף המוסמך לקבוע מה מותר לפרסם ומה לא".

נובק טענה כי ארגון "שוברים שתיקה" לא אוסף מידע מסווג שעלול לסכן את ביטחון המדינה או שותך חיילים ביחידות צבאיות. "אפשר להמשיך לומר את זה שוב ושוב ושוב", היא אומרת. "אך לאנשי 'עד כאן' יש אינטרס ברור להשתיק קולות של מתנגדים לכיבוש, כי מדובר בארגון של מתנחלים".

העדויות שלא פורסמו | צילום: תומר נויברג / פלאש 90, חדשות

בנוגע לפעילת הארגון שתועדה בשיחה בה היא מתלבטת האם להתגייס למנהל האזרחי, ושבה נשמע פעיל בארגון אומר לה לשוב לאחר השירות עם עדויות, אומרת נובק כי "מה ששמענו בהקלטה הוא חמור ולא ראוי ולא הגון. שמעתם חיילת שהכירה אותנו לפני השירות הצבאי שלה. זו בחורה ערכית שבגיל 18 התלבטה האם לשרת במקום אחד או אחר. היא התייעצה עם חבר שאמר לה שאם תלך למנהל היא תחזור עם עדויות, וכך אכן קרה. לקחת את זה ולבנות עליה סיפור דמיוני ש'שוברים שתיקה' שותלים חיילים זה דבר לא הגון".