במשך שש שנים נאבקו אילונה פיליצ'נקו וארבעת ילדיה להגיע לרגע בו יזכו לגור בבית ראוי למגורי אדם. עד היום גרו חמשת בני המשפחה בבית של "עמידר" בתנאים סניטרים ירודים, עם ביוב שזורם במרכז הבית, קירות מתפוררים וחוטי חשמל חשופים, אך כעת - מאבקם הגיע לסיומו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אילונה היא אם חד הורית, חולה ומרותקת לכיסא גלגלים. במשך שש שנים היא נלחמה כדי לחיות בבית בו לא תאלץ בתה הקטנה להכין את שיעורי הבית שלה ליד הביוב במרכז הסלון, אבל נתקלה באטימות של משרד הבינוי, של חברת עמידר ושל העירייה. כולם הבטיחו לסייע אבל לא קיימו - עד עכשיו.

״נלחמתי עליהם, נלחמתי על הילדים שלי אבל היום סוף סוף יהיה טוב״, מספרת אילונה בבכי. "סוף סוף בלי ביוב. אפשר להתקלח בצורה נורמלית, יש חלונות, אין ביוב ויש ריח נקי".

השינוי הגיעו אחרי שבעמידר ובמשרד הבינוי סוף סוף הסכימו לפנות אותם מהבית המתפורר ולהעבירם לדירה ראויה למגורים. "זה החדר הכי מרגש", אומרת אילונה בתוך חדרה החדש של נטלי. "זו ילדה שסבלה המון, לא הייתה לה פינה, לא חדר, לא כלום. סוף סוף היא זכתה לחדר משלה".

הבית כמעט ריק לחלוטין, מעט ריהוט יש בו. הספות, המיטות, תיק בית הספר והציוד הלימודי של נטלי נהרסו בהצפות של הביוב בבית הקודם. עכשיו, רגע לפני פסח, הם מקווים שבסיוע אנשים טובים שיתרמו להם, אולי סוף סוף יתחילו בחיים חדשים.

לתרומות ניתן לפנות לחופית - 054-7655306