בבית החולים שניידר בפתח תקווה הלכה לעולמה הערב (שלישי) הפעוטה אדל ביטון, שנפצעה לפני כשנתיים קשה בפיגוע יידוי אבנים בכביש חוצה שומרון, ואושפזה לאחרונה בשל סיבוך של דלקת ריאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בצער רב אנו מדווחים על מותה של אדל ביטון", נמסר מבית החולים, "אשר למרות מאמצי הרופאים הלכה לעולמה לפני שעה קלה. תנחומינו למשפחה".

"התפללנו הרבה, קיווינו וציפינו ויחד עם זאת השארנו את זה בידי הקדוש ברוך הוא", אמרה סבתה של אדל. "אנחנו מאמינים שיש לו סיבה למה שהוא מחליט. עשינו כל מה שהיה בידינו, לא חסכנו שום כוח שבעולם. הילדה קיבלה טיפול צמוד 24 שעות ביממה והיינו מוכנים לתת עוד, אבל לצערי זה נגמר".

"אנחנו נתפלל בשבילה שתנוח שם", הוסיפה הסבתא. "אתמול היא נלחמה, היום היא כבר הרימה ידיים. היא נאבקה כמו פנתר, לכן האמנתי באמונה שלמה שהיא תצא מזה, אבל כנראה שזה היה יותר מדי בשבילה כבר. אנחנו מודעים ואוהבים את עם ישראל שתמך בנו ומקווים שלא יהיו יותר טרגדיות כאלה. זאת תפילתי עכשיו".

אדל ביטון (צילום: אלבום המשפחה, מועצה אזורית שומרון)
נפצעה אנושות בפיגוע בשומרון | צילום: אלבום המשפחה, מועצה אזורית שומרון

הבוקר: החמרה משמעותית

הבוקר חלה החמרה משמעותית במצבה של ביטון, שאושפזה לאחרונה בשל סיבוך של דלקת ריאות, ורופאי היחידה לטיפול נמרץ בבית החולים ביצעו בה פעולות החייאה. בשיחה שקיימו הבוקר עם חדשות 2 Online ביקשו הוריה מהציבור להתפלל להחלמת בתם.

"אנחנו מבקשים שכל עם ישראל יתפלל בשבילה כי היא במצב קריטי", אמר אביה של אדל, רפי ביטון. "אנחנו במצב לא פשוט כרגע, ואנחנו רק רוצים שתתפללו למענה". האם אדווה סירבה להרחיב על מצבה של הבת. "אני מרגישה בין שמיים לארץ", אמרה. "הכל קורה מהר לא רוצה להיכנס לפרטים הרפואיים כי הם לא רלוונטיים. ראינו את הנס שהיה לנו פה לפני שנתיים ולזה אני מייחלת וכל מה שיהיה יהיה לטובה".

במרס 2013 נפצעה אדל אנושות לאחר שפלסטינים רגמו באבנים את הרכב שבו נסעה ביחד עם אמה בכביש חוצה שומרון. כתוצאה מיידוי האבנים התנגשה המכונית במשאית. במשך כשנה וחצי עברה ביטון שיקום ממושך ובחודש ספטמבר האחרון שוחררה לביתה.