כשהרשויות פנו לאמו של ג', ילד בן 7 מבאר שבע, והציעו לה עזרה - היא הייתה אסירת תודה. אבל כשבנה הגיע למועדונית הצהריים של העירייה היא גילתה שמסרבים לקבלו. הסיבה שסיפקו לה שם הותירה אותה נדהמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני חצי שנה גילתה האם שהיא נדבקה בנגיף ה-HIV. עם הגילוי, נקלעה המשפחה לקשיים והבן החל להידרדר בלימודים. יועצת בית הספר המליצה לשלוח אותו למועדונית טיפולית מיוחדת, אלא שהמסמך הרפואי הסודי על מצבה של האם דלף מחוץ לבית הספר, למועדונית, שם הוחלט בשל כך שלא לקבל אותו.

"לא האמנתי שזה קורה. אמרתי שזו בטח טעות ופתאום אני קולטת שזה מה שקרה", סיפרה האם. "הילד שלי לא היה אמור להיפגע בגלל שאני נשאית HIV. מה הוא אשם זה מה שאני שואלת. למה הוא צריך להיפגע?".

בעירייה וברווחה לא התערבו

האם לא חולה באיידס, אלא רק נושאת את הנגיף וכללי הזהירות במצב זה ברורים ופשוטים למדי. בנה לא מסוכן כלל לילדים אחרים. היא ניסתה לשנות את ההחלטה, אפילו העבירה חוות דעת רפואית, אבל זה לא עזר.

בעירייה וברווחה הכירו באירוע החמור, אבל לא התערבו. במקום להילחם באפליה ולסייע לילד במצוקה, עובדי המועדונית זכו לגיבוי. וכך עשו גם בבית הספר: היועצת, זו שהפנתה אותו לסיוע, רמזה לאם שעדיף לה לעבור על זה לסדר היום.

"הילד לא עשה שום דבר", אמר עו"ד דרור גרינברג, שמייצג את האם. "גם היא לא עשתה שום דבר. זו אפליה אכזרית שנובעת מבורות. יש פה שרשרת של כשלים וגיבויים. הדעה הקדומה בסיפור הזה זועקת לשמיים. דווקא הרשויות שאמורות להגן על הילד, בודדו והפלו אותו. א' תובעת אותן עתה, אבל הפגיעה, כך נראה, כבר נעשתה".