סיכום חדשות סוף השבוע
סיכום חדשות סוף השבוע | צילום:

פעילי ארגון דאע"ש מאיימים לפגוע פעם נוספת בצרפת, ובעיקר בבירה פריז. "אנחנו פרוסים בכל מקום וממתינים לפקודה על מנת לפעול כדי להגן על שם הנביא", אמרו שני פעילים דוברי צרפתית בסרטון שהועלה לרשת. השניים האשימו את הנהגת צרפת שנלחמת בטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פעוטה בת שמונה חודשים נספתה בשריפה שפרצה בביתה, בכפר טייבה שבעמק יזרעאל. מלבדה נפגעו בשריפה עוד שבעה בני אדם משאיפת עשן, מצבו של אחד מהם בינוני, היתר קל. מחקירה ראשונית עולה כי השריפה פרצה בקומה השנייה של הבית. הדיירים התפנו מהמבנה, אולם הפעוטה נלכדה בו. במשטרה שוללים בשלב זה את האפשרות שמדובר בהצתה על רקע פלילי, ופתחו בחקירת המקרה.

זירת השריפה, היום (צילום: כבאות מחוז צפון)
זירת השריפה | צילום: כבאות מחוז צפון

"פרס ישראל - קן צרעות"

סערת פרס ישראל: לאחר התערבות היועץ המשפטי לממשלה, הודיעו חמישה משופטי ועדת פרס ישראל כי יחזרו לוועדה, בתקווה לקבל החלטה נטולת שיקולים פוליטיים. אולם חיים שריר שאמור היה לשפוט בוועדת הקולנוע ונפסל ע"י נתניהו, מסרב לחזור. "אני מצטער שאמרתי כן", אמר שריר לחדשות 2 Online, "אם הייתי יודע שמדובר בקן צרעות כזה הייתי אומר לא מלכתחילה".

"לא מתכוון לחזור". שריר (צילום: רויטרס)
"קן צרעות". שריר, ארכיון | צילום: רויטרס

המנהיג העליון של אירן, האייתוללה עלי חמינאי, שלח מכתב סודי לנשיא ארה"ב ברק אובמה - כך מדווח העיתון "וול סטריט ז'ורנל". דיפלומט אירני מסר לעיתון כי המכתב, שנשלח בשבועות האחרונים, הוא תגובה לאיגרת ששלח אובמה לחמינאי באוקטובר האחרון, אז דווח כי הנשיא האמריקני העלה את האפשרות של שיתוף פעולה בין ארה"ב ואירן במלחמה נגד דאע"ש, בתמורה להסכם על תכנית הגרעין של הרפובליקה האסלאמית. הדיפלומט האירני הוסיף כי תגובתו של חמינאי הייתה "מכבדת, אך לא מחויבת". מהבית הלבן סירבו לאשר את הדברים.

"ארה"ב תושפל אם תתקוף אותנו" (צילום: חדשות 2)
מתכתבים? אובמה וחמינאי | צילום: חדשות 2

ארגנטינה: הנשיאה תואשם בטיוח הפיגוע

נשיאת ארגנטינה תואשם בטיוח הפיגוע שאירע במדינה ב-1994. התובע הפדרלי בארגנטינה הודיע כי הוא מאמץ את המלצותיו של התובע אלברטו ניסמן, שנמצא בחודש שעבר ללא רוח חיים בדירתו, לפיהן כריסטינה פרננדז קירשנר חשודה בניסיון לטיוח המעורבות האירנית בפיגוע במרכז היהודי בבואנוס איירס.

נשיאת ארגנטינה קירשנר, ארכיון (צילום: AP)
תואשם בטיוח. קירשנר | צילום: AP

יותר ממאה לוויתנים בניו זילנד מתו לאחר שנסחפו אתמול אל החוף, ומאמצים נעשים כדי להציל את ה-60 הנותרים. עשרות מתנדבים ועובדי מחלקת שימור בעלי החיים של ניו זילנד מנסים להרטיב את הלוויתנים ולגרור אותם בחזרה אל המים בניסיון להציל אותם. כ-200 לוויתנים נסחפו אתמול אל החוף במה שמוגדר בניו זילנד כאסון החמור מסוגו ב-15 השנים האחרונות.

טרגדיית הלוויתנים בניו זילנד, היום (צילום: רויטרס)
טרגדיית הלוויתנים בניו זילנד, היום | צילום: רויטרס