מתה לאחר שילדה תאומים. צילום אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
מתה לאחר שילדה תאומים. צילום אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

טרגדיה בירושלים: מיכל אטרושי, יולדת בת 22, מתה הבוקר מרעלת הריון בבית החולים "הדסה עין כרם" בעיר, שעות ספורות לאחר שילדה תאומים בניתוח קיסרי. בעקבות המקרה, בית החולים העביר דיווח למשרד הבריאות לצורך בדיקת האירוע.

זו הייתה לידתה הראשונה של אטרושי, תושבת בית"ר עלית. מבדיקה ראשונית עולה שהצעירה מתה פחות יממה לאחר שילדה תאומים בניתוח קיסרי. ב"הדסה עין כרם" טוענים כי היא הייתה מאושפזת להשגחה וטיפול ביחידה לטיפול נמרץ, ומותה נקבע הבוקר כתוצאה מסיבוכים שנבעו מרעלת היריון שליוותה אותה בשבועות האחרונים להיריון.

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי "היולדת בת ה-22 נפטרה הבוקר בהדסה עין-כרם כיממה לאחר שילדה תאומים בניתוח קיסרי. היא סבלה מרעלת הריון והיתה מאושפזת להשגחה ולטיפול ביחידה לטיפול נמרץ מייד לאחר לידתה. אנו משתתפים בצער המשפחה".

מספר שעות לאחר מכן, כשחקירת האירוע התקדמה, נמסר עוד כי "אחרי הניתוח היא טופלה בטיפול נמרץ כפי שנהוג במקרים אלה. לפנות בוקר הבחין הצוות המטפל כי חלה הדרדרות מהירה במצבה. במקום היה צוות מרדימים ורופאת נשים בראשות מרדים בכיר והם החלו בהחייאה מיידית. תוך זמן קצר הצטרפו אליהם גם מנהל מחלקת ההרדמה ומנהל מערך נשים ויולדות בהדסה. למרות ניסיונות ההחייאה היולדת נפטרה. בבדיקות שנערכו תוך כדי ההחייאה נשללה האפשרות של דימום לבטן או למוח".

ממשרד הבריאות מסרו בתגובה כי "המקרה דווח למשרד הבריאות והמשרד ימנה ועדת בדיקה".

דובר עיריית בית"ר עלית, אלי נאה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "מדובר במשפחה שקטה וצנועה". הוא הוסיף כי אמה של היולדת שנפטרה, מתה לפני כשמונה שנים.

לפני חודש: טרגדיה דומה באילת

לפני כחודש מתה איילת גלעד ז"ל לאחר שילדה עובר ללא רוח חיים בבית החולים "יוספטל" באילת. גלעד, תושבת העיר בת 33 הגיעה ללדת בשבוע ה-41 להיריונה, ומתה שעות ספורות לאחר לידת העובר המת.

"היולדת ילדה בשעות הבוקר עובר שנפטר במהלך הלידה", נמסר מדוברות בית החולים יוספטל. "במהלך השעות שלאחר הלידה פיתחה היולדת סיבוך נדיר וקשה, ועל אף מאמצי הרופאים להציל את חייה, נפטרה היולדת בשעות הצהריים המאוחרות".

במשפחתה של היולדת האשימו את האחיות בבית החולים ברשלנות במקרה. "היולדת הגיעה בסביבות השעה 07:00 בבוקר ללידה שגרתית, ביקשה לעשות ניתוח קיסרי והצוות הרפואי סירב לעשות זאת", סיפר דודה של היולדת בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט בערב שבו נפטרה. "תוך כדי הלידה נכרך הטבור סביב צווארו של התינוק. אמה של היולדת, שהיא אחותי, אמרה לי שלא היה שם רופא באותו הזמן, ושעד שהזעיקו אותו - התינוק כבר מת".

"תוך כדי הלידה נגרם לאחיינית שלי שטף דם פנימי בריאות והיא הייתה בטיפול נמרץ עד השעה 17:00 בערב", המשיך הדוד. "הזעיקו שני רופאים למקום והתכוונו להטיס אותה לבית החולים 'סורוקה'. עד שהספיקו לעשות זאת, היא כבר נפטרה".  לטענתו, "הלידה התבצעה במהלך החלפת משמרת, ולא היה רופא אחראי אלא רק אחיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק