קשה למצוא מילים לנחם את אמיר גלעד, אביו של התינוק שמת אתמול זמן קצר לאחר לידתו בבית החולים יוספטל באילת, שאיבד גם את אשתו שעות ספורות לאחר מכן. בתוך תשע שעות הוא הפך לאלמן ונותר לגדל את בנו בן ה-8 לבדו, עם סימני שאלה רבים.

במשך שמונה שנים ניסו אמיר ואיילת להביא לעולם ילד נוסף, אח לבנם הבכור אדיר. "כל כך שמחתי כשהצלחנו סוף סוף להיכנס להיריון", אמר האב בראיון ל"ידיעות אחרונות". את הבשורה הראשונה על מות אחיו שרק נולד, קיבל הבן הצעיר מפסיכולוגים שהגיעו לבית הספר שבו הוא לומד. "נשבר לי הלב, ומי שנשבר לו הלב - מת", הגיב הילד לבשורה המרה.

אחר הצהריים, הגיעו הפסיכולוגים לפגוש את הילד בשנית - אז בישרו לו על מות אמו. "הוא הקשיב ואמר שהוא מבין שלא יוכל יותר לראות אותה ולדבר עם אמא שלו יותר", סיפר האב אמיר על תגובת בנו לידיעה הקשה. "אבל אני לא בטוח שהוא באמת מבין. איך בכלל אפשר להבין דבר כזה?".

הרופאים הסבירו לבני המשפחה שסיבוך נדיר הוא שגרם למותם של האם והתינוק, אך אמיר בטוח שבאמצעים שקיימים היום ניתן היה לעשות משהו כדי שהסיפור יסתיים אחרת. "אני בטוח שהיה אפשר לעשות משהו כדי להציל את שניהם", אמר אמש. "אני עדיין בהלם ולא עיכלתי את זה. זה קשה מאוד ואני לא חושב שאפשר לתפוס את זה. איילת תחסר לי מאוד, תמיד אתגעגע אליה".

בני משפחתה של איילת ייפגשו היום עם צוות בית החולים יוספטל שבאילת, וזאת לאחר שהאשימו את הרופאים במותה של היולדת. בני משפחתה טוענים כי היא נפטרה מדימום בריאות שהתפחת במהלך הלידה וכי הרופאים היו בחילופי משמרות כשמצבה הידרדר.

בית החולים: "סיבוך נדיר הוביל למות היולדת"

הטרגדיה של משפחת גלעד התרחשה אתמול בבית החולים "יוספטל" באילת, מספר שעות לאחר שאיילת ילדה עובר ללא רוח חיים בשבוע ה-41 להריונה. מבית החולים נמסר כי המקרה דווח למשרד הבריאות, בצירוף בקשה להקים ועדת בדיקה.

"היולדת ילדה בשעות הבוקר עובר שנפטר במהלך הלידה", נמסר מדוברות בית החולים יוספטל. "במהלך השעות שלאחר הלידה פיתחה היולדת סיבוך נדיר וקשה, ועל אף מאמצי הרופאים להציל את חייה, נפטרה היולדת בשעות הצהריים המאוחרות".

במשפחתה של היולדת האשימו אמש את האחיות בבית החולים ברשלנות במקרה. "היולדת הגיעה בסביבות השעה 07:00 בבוקר ללידה שגרתית, ביקשה לעשות ניתוח קיסרי והצוות הרפואי סירב לעשות זאת", סיפר הערב דודה של היולדת, אריה, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"לא היה רופא, רק אחיות"

"תוך כדי הלידה נכרך הטבור סביב צווארו של התינוק. אמה של היולדת, שהיא אחותי, אמרה לי שלא היה שם רופא באותו הזמן, ושעד שהזעיקו אותו - התינוק כבר מת".

"תוך כדי הלידה נגרם לאחיינית שלי שטף דם פנימי בריאות והיא הייתה בטיפול נמרץ עד השעה 17:00 בערב", המשיך הדוד. "הזעיקו שני רופאים למקום והתכוונו להטיס אותה לבית החולים 'סורוקה'. עד שהספיקו לעשות זאת, היא כבר נפטרה".  לטענתו, "הלידה התבצעה במהלך החלפת משמרת, ולא היה רופא אחראי אלא רק אחיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק