יותר מ-20 אלף לידות השנה (צילום: רויטרס)
הפג במצב קשה | צילום: רויטרס

לידה מוקדמת - ומפתיעה: נערה בת 17, תלמידת תיכון, ילדה הבוקר פג בשירותים של ביתה בכפר סבא. צוות מד"א-ירקון שהוזעק לבית ביצע פעולות החייאה בפג, והוא מאושפז במצב קשה בבית החולים מאיר בעיר. במשטרה בודקים את פרטי האירוע, ופתחו בחקירה ראשונית.

שוטרים ואנשי שירותי הרווחה של עיריית כפר סבא נמצאים בבית וממשיכים לבדוק את האירוע. לדברי הנערה, היא כלל לא ידעה שהיא בהיריון. היא הרגישה כאבי בטן עזים לאורך כל הבוקר, ניגשה לשירותים, ושם ילדה את התינוק.

המפקדים נתנו לה אקמול -החיילת ילדה בן זכר

במרץ השנה פורסם סיפור דומה - מוזר לא פחות. חיילת שהתגייסה לטירונות, סיפרה למפקדות על כאבים עזים בבטן וברגליים. "הלכתי למרפאה, אמרו לי 'אין לך כלום, קחי אקמול ותמשיכי כרגיל'", סיפרה אז ד'.

האקמול לא ממש עזר, הכאבים נמשכו, החיילת המשיכה להתלונן ולטענתה גם התשובות של המפקדות לא השתנה. "כל שנייה התחלתי לזחול, הייתי הולכת עם כל היחידה ביחד ונופלת וכל הזמן המפקדים היו באים ואומרים לי 'קומי, את סתם עושה הצגות. את יכולה להמשיך'".

אז ד' המשיכה להתלונן וגם הבטן שלה המשיכה לתפוח, וכך נכתב בדו"ח הבדיקה בבית החולים אליו נשלחה 3 שבועות לפני היום הגורלי. "בטן שמנה, ללא רגישות, ללא סימני גירוי דפקי".

"התחלתי לצעוק 'זה לא שלי!'"

במהלך הבדיקה הבאה בבית החולים ד' חשה ברטיבות. "מסתבר שירדו לי המים והרופאה באה והיא אומרת לאמא שלי 'אל תדאגי, זה אופייני לדלקת בדרכי השתן. ברח לה שתן'. אמא שלי תפסה אותה ואמרה לה: 'על מה את מדברת? תעלי את הבת שלי לחדר לידה, היא צריכה ללדת'".

זמן קצר אחר כך, בשעה טובה, נולד בן זכר בריא. כל זאת מבלי שהצבא, בית החולים, או אפילו האמא ידעו על קיומו. "התחלתי לצעוק 'זה לא שלי, מה פתאום? מאיפה הוא צץ?!', צעקתי על הרופאים 'אתם שקרנים, אתם אמרתם שיש לי דלקת בדרכי השתן, זה לא שלי'".