יממה לאחר פשיטת חוקרי המשטרה על בית החולים הפסיכיאטרי "נווה יעקב" בפתח תקווה, אשר מרבית מעובדיו עוכבו בחשד להתעללות בחוסים הנמצאים בו, הוחלט במשרד הבריאות לסגור את המקום ולהעביר את השוהים בו למוסדות אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לאור התחזקות בממצאי החקירה, הנהלת המשרד עומדת ליישם תכנית מגירה שנבנתה באשר לסגירת המוסד ואשפוזים חליפיים", נמסר בהודעת משרד הבריאות.

שעות לאחר היוודע דבר מעצרם של 75 אנשי צוות מהמוסד הפסיכיאטרי בפתח תקווה, הוסיפו להצטבר העדויות של בני משפחותיהם של המאושפזים במקום, מהם עלתה תמונה קשה של התעללות פיזית, מינית ונפשית באופן שיטתי בחוסי בית החולים. אמו של אחד החולים שנפגע, לכאורה, מיחס הצוות המחפיר, התייצבה מול המצלמות וגוללה את שעבר בנה.

"הבן שלי עבר פה התעללות קשה", פתחה האם את דבריה. "זה משהו שאי אפשר לתאר אותו במילים. הוא כל הזמן היה חבול. הרביצו לו, הכניסו אותו לחדר סגור נתנו לו זריקות וקשרו אותו למיטה", הוסיפה בכאב. נוסף על התלונות לאלימות פיזית וסימום שלא לצורך, שטחה האם את טענותיה בכל הנוגע להתעללות מינית שעבר בנה במוסד הפסיכיאטרי.

לאחר פרסום הפרשה החמורה, ועם פתיחת החקירה המשטרתית בנושא, הגיעו למקום אנשי אגף התברואה בעיריית פתח תקווה כדי לעמוד על טיב המוסד. לתדהמתם, מצאו במטבח בית החולים יונים וחתולים, העלולים, במגע עם מזון, לגרום לזיהומים שונים. "תוצאות הבדיקה של אגף התברואה העלו כי הייתה סכנה ממשית להרעלה בשל הזנחתה פושעת של המקום", ציין גורם משטרתי המעורה בפרטים.